מכבש לחצים מבלפור על לבני

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לוחצים על יו"ר התנועה, ציפי לבני, שתסיר את התנגדותה להיכנס לקואליציה . { מגעים מתקדמים}

מכבש לחצים לצירוף המחנה הציוני לממשלה: גורמים בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לוחצים על יו"ר התנועה, ציפי לבני, שתסיר את התנגדותה להיכנס לקואליציה – כך מדווח 'הארץ'.

בסביבת נתניהו מעריכים כי אם יימצאו תנאים שיהיו מקובלים על לבני, המהלך יוכל לצאת לפועל בהקדם.

במפלגת העבודה העריכו היום באוזני כתב  הארץ,  שיו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, יתקשה להיכנס לקואליציה אם לבני לא תחבור אליו.

מקור בליכוד אמר לכתב 'הארץ' כי  בסביבת נתניהו שקלו לאחרונה להציע ללבני את תיק החוץ תמורת הצטרפות חמשת חברי התנועה לקואליציה, אלא שההצעה לא הבשילה.מי שיפגע כתוצאה מכניסת העבודה היא הבית היהודי "נתניהו זומם להוציא את הבית היהודי מהקואליציה ולכן להוט כל כך להכניס את המחנה הציוני", אמר.

העימות האחרון מול בנט סביב הקבינט, עשוי לשנות את פני הדברים.

יש לציין כי נתניהו וכחלון רומזים על מהלך מדיני שמקודם מאחורי הקלעים עם נשיא מצרים א־סיסי.

. בכיר במפלגת העבודה אישר ל"הארץ" כי הרצוג לא פוסל אפשרות לחבירה לממשלה גם כעת, וכי בכוונתו לבדוק את המהלך בשבועות הקרובים.

ח"כ שלי יחימוביץ' העריכה הבוקר בשיחה לגלי צה"ל שהרצוג ממשיך לזחול לקואליצייה. "אני ממש לא בטוחה שאין מי שמחשב את הצעדים לקראת סיבוב נוסף של הפארסה הידועה", אמרה בגלי צה"ל והבהירה: "אני מאוד מאוד מקווה שאנחנו לא נקלעים שוב לפארסה הזאת. אעשה כל דבר לעצור מהלך אומלל כזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.