מכה לאובמה: בכירים דמוקרטים מתנגדים להסכם הגרעין

מכה לאובמה: בקרב מול נתניהו על ההחלטה על ההסכם עם איראן, שני חברי קונגרס דמוקרטים ערקו למחנה הרפובליקני והודיעו כי יתנגדו להסכם עם איראן שיעבור את אישור הקונגרס

מכה לאובמה: במאבק בקונגרס על ההסכם האירני הסנטור צ'אק שומר הפך הלילה (שישי) לנציג הדמוקרטי הבכיר ביותר שהודיע על התנגדותו להסכם.

 

שומר, סנטור ממדינת ניו יורק, נחשב לאחד מבכירי המפלגה הדמוקרטית ולנציג הראשון בבית העליון של הקונגרס האמריקני שמביע התנגדות פומבית להסכם.

יש לציין כי כדי להתגבר על הווטו הצפוי של הנשיא ברק אובמה בסנאט, זקוקים מתנגדי ההסכם ל-13 סנאטורים דמוקרטים שיצביעו נגדו.

 

בנוסף, מחוקק נוסף מהמפלגה הדמוקרטית שהודיע כי יתנגד להסכם הגרעין עם איראן הוא הוא אליוט אנגל, בכיר בוועדה לענייני חוץ בבית הנבחרים. החשש בממשל אובמה הוא כי התנגדותם של השניים עלולה לסחוף חברי מפלגה נוספים.

 

שומר הסביר את התנגדותו בכך שהוא אינו מאמין כי אירן יכולה להשתנות. "יש להותיר את הסנקציות במקומן, ולחפש דרך דיפלומטית אחרת, לא משנה כמה קשה הדבר", אמר

במידה הקונגרס יחליט שלא  לאשר את הסכם הגרעין הממשעות היא היא שאובמה לא יוכל להסיר את הסנקציות האמריקניות על אירן.

 

בתוך כך, הכחישה אמש אירן את הידיעות על נסיונות להעלים ראיות ממתקן הגרעין בפרצ'ין. גורמים באירן אמרו כי הציוד הכבד באזור נועד לבניית כביש. ממחלקת המדינה נמסר כי הממשל בטוח ביכולתו לגלות את השרידים במקום, גם אם נעשים נסיונות להעלים אותם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.