מכה לליאון: רבני החרדל"י הודיעו על תמיכה בברקת

48 שעות לפני הבחירות ליאון סופג מכה קשה: בעוד אנשיו של ליאון מכתתים את רגליהם  בבתיהם של גדולי ישראל  בניסיון נואש לקבל את תמיכתם, הציבור החרדל"י אינו תומך בליאון.

היום נודע כי מטה ליאון מכה קשה דווקא מהמגזר שקרוב אליו יותר: המגזר החרדי לאומי, החרדל"י, המרכז את ראשי ישיבת "מרכז הרב" ו"הר המור".

ב"מקור ראשון" נחשף כי הכוונה לחבר את ליאון עם הציבור החרדל"י שבתוך הציבור הדתי ציוני – כשל.   על פי הדיווח ועד רבני תקומה שכולל את הרבנים הרב יעקב שפירא, הרב דוב ליאור והרב צבי טאו – הודיעו שלא יתמכו בליאון לראשות העיר ירושלים.

יש לזכור כי מולו מתמודד ניר ברקת, שזכה לתמיכת כל רבני ציונות הדתית וראשי הקהילות בזרם הדתי לאומי.

מטה הבחירות של משה ליאון בנה על מאגר המצביעים של ברקת, בשל העובדה שחלק ניכר מהציבור החרדי, בעיקר הליטאי והספרדי, תומך בו רשמית. הצפי היה להתגייסות מאסיבית של המגזר החרדל"י, שתואם ברובו את אורח חייו של הציבור החרדי. אך כאמור,  ההפתעה בקרב אנשיו של ליאון  לאחר שהתקבלה  הודעת ועד רבני תקומה שלא לתמוך באף מועמד: הייתה עצומה.

יש לזכור שלעת עתה, חסידות גור , בעלזא, ביאין, וכן חצרו של מרן הגר"ש אוירבאך בשערי חסד אינם תומכים כלל וכלל במשה ליאון, אולם  בפוליטיקה החרדית עד הרגע האחרון, שום דבר לא סגור.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתם עלובים..הרב טאו והרב ליאור כבר הודיעו מזמן על תמיכה במשה ליאון-לא יעזרו הספינים..הכסף של ברקת מעביר אתכם על דעתכם..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אל אל תבנו על
  ליצמן הוא כבר מכר את העיר מזמן……………. הוא ובעלזא קיבלו כסף זה מספיק להם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אומנם אתם אתר הבית של ניר,אבל למה לשקר?הכותרת שלכם היא החרדלים תומכים בברקת,ובגוף הכתבה אתם כותבים שלא תומכים באף אחד???

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב