מכה למשטרה: הרב ברלנד ישוחרר מחר למעצר בית

מבוכה למשטרה: בית המשפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של הרב אליעזר ברלנד ביממה בלבד בניגוד לדרישת המשטרה. הרב ישוחרר למעצר בית כבר מחר בצהרים. השופט בדיון: " הרב ברלנד לא ראש ארגון פשע"

מבוכה למשטרה: בית המשפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של הרב  אליעזר ברלנד ביממה בלבד, הרב ישוחרר למעצר בית כבר מחר (שישי) בצהרים.

בית המשפט דחה את בקשתה של המשטר להאריך בשבעה ימים את מעצרו של הרב הגולה, בית המשפט קבוע עוד בהחלטתו כי העימותים עם המתלוננות  יתקיימו מחר עד כניסת השבת. החל מכניסת שבת ישהה אחד ממקורביו לצידו במעצר בית.

הרב אליעזר ברלנד הגיע מבית החולים אסף הרופא כשהוא מסתייע בכסא גלגלים, הרב הגיע לדיון בבית המשפט כשהוא עטור בטלית ובתפילין.

במהלך הדיון  אמר השופט על הרב ברלנד:"הוא לא ראש ארגון פשע", ובכך הדף את טענות המשטרה על מסמך סודי. על החשש שמא יברח הרב, ענתה פרקליטתו עו"ד רחל תורן, כי הוצע חלופה כספית כערבות בסך חצי מליון שקלים שיופקד כפקדון.

כן התחשב השופט במצבו הבריאותי והחליט לשחרר את הרב למעצר בית

יש לציין כי גם אם הרב ברלנד ישוחרר למעצר בית, עדיין יש כתב אישום ברקע שעשוי להשליך על עתידו בישראל, גם דיני 'העדה החרדית' אמורים להתכנס בקרוב ויכריעו, האם הוא כשיר וראוי להמשיך להנהיג את חסידו, וזאת לאור הממצאים והטענות מצד מספר נשים שהתלוננו כנגדו כי הטריד אותן במסגרת קבלת הקהל שנערכה בביתו.

צפו: הרב אליעזר ברלנד יוצא עם כסא גלגלים מבית החולים לדיון בבית המשפט.

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ חמישי 21 יולי 2016

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.