מכה לרבני הגיור: רבני הציונות הדתית במכתב תמיכה ברבנות

שורה של רבנים בכירים בציונות הדתית, בהם הרב דב ליאור, הרב חיים שטיינר והרב צבי טאו, מפרסמים היום (שלישי) "גילוי דעת" כנגד הקמת רשת בתי הדין האלטרנטיביים "גיור כהלכה

מכה לבית הדין האלטרנטיבי לגיור: שורה של רבנים בכירים בציונות הדתית, בהם הרב דב ליאור, הרב חיים שטיינר והרב צבי טאו, מפרסמים  היום (שלישי) "גילוי דעת" בעקבות הקמת רשת בתי הדין האלטרנטיביים "גיור כהלכה" בראשה עומד  הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים.

 

באגרת ששיגרו הרבנים נכתב "אנו באים בשורות אלו לחזק את ידי הרבנות הראשית לישראל, אשר היא המרכז היחיד במדינה לענייני הגיור ולכל ענייני היהדות הממלכתיים בישראל.

הרבנים מחזקים את ידי הרבנות וכותבים:" זכינו בדורנו לתקומתה של מדינת ישראל. במרכז זהותה היהודית של מדינתנו עומדת הרבנות הראשית אשר ייסד מרן הרב קוק זצ"ל.

גיורים פרטיים מהווים פגיעה קשה בממלכתיות, ומערערים את יסודותיה של מדינתנו כמדינה יהודית. מעשים אלו מהווים הפרדת הדת מהמדינה דה-פקטו, והנם עומדים בסתירה לתוה"ק שהיא המבוע היחיד למשנתנו הציונית-דתית.

 

זאת ועוד, גיור קטינים המוני שלא על פי דעת רוב ככל גדולי הדורות האחרונים ובראשם מרן הרב קוק זצ"ל- זהו צעד שאינו מקובל הלכתית על פוסקי ישראל.

לסיום קוראים הרבנים במכתבם:"לפיכך אנו מצהירים כי נכיר אך ורק בגיורים אשר עברו תחת ידה ואישורה של הרה"ר והעומדים בראשה. אנו קוראים לכל רבני ישראל מכל המגזרים לעמוד כאחד מאחורי הרבנות הראשית, לאמצה ולחזק את ידיה, לרומם את יהדותה של מדינתנו ולשמור על כללי ההלכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.