מכה קשה לביה"ד הרבני: אבי הסרבן החרדי לא ייכלא

שופטי בג"ץ קובעים: אבי הסרבן לא ייכלא, יש לשמוע עדות הרב גרוסמן התומך באב

 

בהחלטה שניתנה היום (ב') קובעים שופטי בג"ץ, הנשיאה נאור והשופטים מלצר ורובינשטיין, כי אבי סרבן הגט המעוכב בישראל למעלה משנה, בגין סירוב בנו לתת גט – לא ייכלא. בג"ץ מורה לביה"ד הרבני לבחון את התיק מחדש ולדון בראיות שנוספו כעדות הרה"ג יצחק דוד גרוסמן התומכת באב כמו גם ביקורו של בא כח האב עוה"ד אליעד שרגא בארה"ב אצל הסרבן בנסיון לשכנעו לתת גט.

כזכור לפני שנה החליט ביה"ד הרבני להטיל על האב עונש מאסר בטענה כי הוא עומד מאחורי עיגון בנו ולהחזיקו ככקלף מיקוח במטרה להפעיל לחץ על הבן הסרבן. האב טען כי אין לו כל השפעה על בנו ואף הוכיח כי ניסה בדרכים שונות לשדלו לתת גט ולפתוח בחיים חדשים. הבן סירב משום שלטענתו ילדיו נחטפו מארה"ב לפני עשור על ידי האם שניתקה אותם ממנו עד עצם היום. האב הציע להפקיד את הגט בבי"ד בארה"ב שם חיו בני הזוג מאז נישאו.

הרב יצחק גרוסמן שפגש את הבן הסרבן התרשם כי האב אינו עומד מאחורי העיגון ולדברי הבן גם אם ייכלא אביו לשנים רבות – לא יתן גט שכן ילדיו חשובים לו שבעתיים. גם עורך דינו של האב, שנשלח על ידי שופטי בג"ץ לארה"ב לפגוש בסרבן שב בידיים ריקות. היום כאמור הורה בג"ץ לביה"ד להתייחס לעדויות הללו ולהאזין להם בלב פתוח ובנפש חפצה. בכך נדחית לעת הזאת דרישת ביה"ד להושיב את האב החולה במאסר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.