מכוון גבוה: לפיד בהצהרה דרמטית

בדרך לבלפור מדברים על איראן: יאיר לפיד בהצהרה לוחמנית בענין האויבת מספר 1 של ישראל. וגם: ההסתה האנטי-חרדית חוזרת

חוזר להסית: הוא טען שהוא השתנה, הפרשנים הפוליטיים התעקשו שהוא מבקש להתפייס, המסרים שלו רוככו, אבל בשבת האחרונה חזר יאיר לפיד להצהרותיו המסיתות מימים עברו. באירוע "שבתרבות" בבאר שבע התייחס לפיד להסכמים הקואליציונים וכינה אותם "מושחתים". בנוסף, חזר לפיד על ההאשמה השקרית לפיה כספים שיועדו לרווחה הועברו לישיבות.

"אני מברך על הורדת המע"מ, אבל חשוב לומר שעשו את זה עכשיו בכדי להסתיר את העובדה שנבנה תקציב פוליטי לגמרי….כאשר כיהנתי כשר האוצר היו עשרה מיליארד שקלים שיועדו לבריאות, לרווחה ולחינוך – אולם כעת אלה הועברו לבית היהודי, ליהדות התורה ולש"ס…נעשו הסכמים קואליציוניים מושחתים במקום להשקיע את הכסף באזרחים. כבר עכשיו יש בור תקציבי לשנת 2017 והם לא באמת מתכוונים לטפל בזה", אמר לפיד.

לפיד, המכוון מזה זמן רב למעון רה"מ בבלפור, העריך כי הבחירות הבאות יתקיימו במהלך שנה 2016. לדבריו, "אנחנו גדולים יותר מש"ס, מהבית היהודי וכולנו, ברור לציבור הבוחרים שאנחנו כאן כדי להישאר".

כשנשאל בנוגע לאפשרות שיידרש להכריע על תקיפה צבאית באיראן בתור ראש ממשלה השיב: "אני בשל להיות ראש ממשלה. אם אדרש לכך, אשלח את טייסי חיל האוויר לתקוף באיראן".

לסיום נשאל לפי על החיזורים הפוליטיים אחרי הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, והצהיר: "אני מדבר עם כולם, זה תפקידי. אני מיודד עם גבי ומתייעץ איתו לא מעט בנושאים הביטחוניים. בחלק מהשיחות בהן חשבו שדנו על פוליטיקה – היו בכלל על נושא הגרעין האיראני, על רצועת עזה ועל סבב המלחמה הבא…אם בעיותיו המשפטיות של אשכנזי ייפתרו – נשמח לקבל אותו לשורותינו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.