מכון שמיעה לבדיקת שמיעה – כיצד בוחרים מכון שמיעה בצורה חכמה

בישראל פועלים עשרות מכוני שמיעה שונים, חלקם פונים כמכונים בודדים חלקם כחלק מרשתות אשר סניפיהן פרושות בכל הארץ.  חלק מהמכונים פועלים בתקשורת עם קופות חולים וכן עם חברות ביטוח שונות ובכך הן מאפשרות ללקוחותיהן ליהנות מאפשרויות לבצע בדיקות שמיעה ובהמשך לרכוש מכשירי שמיעה בתנאים אופטימאליים.

מכון שמיעה מפעיל מערך של שירותים וטיפולים, המתייחסים לכל הקשור לנושא של שמיעה ודיבור. בין היתר אפשר לפנות אל מכון שמיעה לבדיקת שמיעה, בדיקת שפה, טיפולים לשיפור הדיבור, רכישת מכשירי שמיעה מסוגים שונים, תיקונם והחלפת רכיבים. כמו כן ניתן לרכוש במסגרת מכון שמיעה ציוד נלווה למכשירים, משחקים, ציוד אודיולוגי, וכן ניתן לקבל במכוני שמיעה חומר רב על ציוד הנגשה עבור מבנים פרטיים וציבוריים. חומר זה יכול לשרת במקרים בהם המבנה משרת או מעסיק אנשים עם לקויות שמיעה מסוגים וברמות שונות.

מכון שמיעה מעסיק צוות של אנשי מקצוע בתחום, החל מרופאים, קלינאי תקשורת, טכנאי מכשירי שמיעה ועוד. צוות עובד למען רווחתו של הלקוח, ומעניק לו את מכלול השירותים והטיפולים בצורה האופטימאלית. מרבית המכונים גם מפעילים אתרי אינטרנט ועמוד פייסבוק בהם ניתן למצוא מידע רב אודות המוצרים השונים שנמכרים במכון, הטיפולים והשירותים שניתן לקבל, וכן מידע כללי אודות מכשירי שמיעה, בדיקות שמיעה, מצבים של ירידה בשמיעה ועוד.

כיצד נבחר את המכון שיתאים לנו

אם אנחנו צריכים לפנות למכון שמיעה לבדיקת שמיעה או לכל דבר אחר, עלינו לדעת כיצד לבחור במכון שיתאים לנו. מן הסתם זה צריך להיות מכון מקצועי ואיכותי אשר נוכל לקבל בו את הטיפול והשירות הטוב ביותר. מעבר לכך ישנם פרטים נוספים שעלינו לקחת בחשבון.

מיקום – ההמלצה היא לפנות אל מכון שמיעה אשר ממוקם קרוב לבית או למקום העבודה. ההסבר לכך הוא פשוט, אם יש לכם מכשיר שמיעה, אז תרצו בוודאי לקבל שירות כמה שיותר מבלי לבזבז זמן ועלויות על נסיעות והמתנה.

צוות – חשוב שתרגישו בנוח עם הצוות, שתוכלו לסמוך עליו, להפנות אליו שאלות ולקבל יחס סבלני ונעים. סביר להניח שלא תצטרכו לפנות כל יום למכון אך ברגע שרכשתם מכשיר שמיעה במקום, הקשר ביניכם יהיה ארוך טווח. רצוי שתרגישו איתו נוח ותדעו שיש מאחוריכם אנשים שישמחו תמיד לעזור ולטפל בכם.

היצע – מכוני שמיעה מחזיקים קטלוגים של מכשירי שמיעה וציוד נוסף. רצוי לבדוק את הקטלוגים ואת גודל ההיצע. כך תדעו עד כמה גדולה יכולת הבחירה שלכם מבחינת איכות וסוג המכשירים אשר מוצעים לכם.

טיפולים ובדיקות – סביר להניח שתרצו לדעת שאתם יכולים לפנות אל מכון שמיעה לבדיקת שמיעה ולבדיקות אחרות, כך לא תצטרכו ל"התפזר" בין מקומות שונות, אלא תוכלו לעשות הכל במקום אחד, כך ייחסך מכם זמן יקר, וכל החומר בעניינכם יהיה במקום אחד מסודר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.