מכונת ההסתה עובדת במרץ • עמותת חדו"ש: "50 אלף אברכים יקבלו פטור מצה"ל"

עמותת חדו"ש לחופש דת ושיויון אשר כל כולה מכונת הסתה משומנת נגד החרדים וכל דבר שריח דת נודף הימנו, ערכה ניתוח שעל פיו משתמע כי כ-48 אלף תלמידי ישיבות ואברכים יקבלו פטור מלא משירות צבאי בעקבות מה שמגדירה הקואליציה החדשה כ"מתווה השוויון בנטל". הקובע כי יחוייבו לשרת רק בעוד 4 שנים, מתוכם כ-26 אלף יקבלו פטור מיידי ועוד 22 אלף יקבלו פטור במהלך ארבע השנים הקרובות.

עו"ד הרב הרפורמי אורי רגב מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון  אמר בתגובה ש"מספר הפטורים ההמוני רק מגדיל את השאלות שמעלה מתווה הקואליציה. לא ברור מה ההגיון בהענקת הפטורים היום אבל החלת חובת השירות רק בקדנציה הבאה, בעוד ארבע שנים. בשלב זה המשמעות של משמעות המתווה היא הגדלת האפליה בין דם לדם ולא צמצומה".

לדבריו, "זו אשליה לחשוב שתמריצים בלבד יביאו את אברכי הישיבות ללשכת הגיוס בהמוניהם, וניתן יהיה לעמוד ביעדים שיקבעו". רגב קרא ליש עתיד לשקול מחדש את מתווה הקואליציה. "יש להחיל את חובת השירות לאלתר, על פי יכולות צה"ל והשירות האזרחי".

*

יצויין כי האיש הזה אורי רגב המתיימר להיקרא רב, הוא ממייצרי ההסתה הגדולים ביותר נגד הציבור החרדי, ועתה עם כניסת הממשלה החדשה שונאת החרדים, הוא מוצא כר נרחב לביצוע פעולות ההסתה ואף שמח לאידם של המפלגות החרדיות, וכך כתב היום (ג) נגדם בלגלוג: "תגובות ההסתה הקשות של המפלגות החרדיות נגד הממשלה החדשה מעידות על אובדן עשתונות והיסטריה, מצד אחד, קשה שלא לרחם על ראשי המפלגות החרדיות, אשר חשים שחרב עליהם עולמם לאחר שנים שבהן התרגלו למנעמי השלטון, הכוח והכיבודים ויותר מכל – החיבור הצמוד לעטיני הקופה הציבורית. מצד שני ברור שהגישה המסוכנת של סירוב לקבל את הכרעת הבוחר נובעת משכרון הכוח שפקד את המפלגות החרדיות בשנים האחרונות, כמה שנים באופוזיציה יעשו למפלגות החרדיות רק טוב ויאפשרו להן חשבון נפש ממושך".

עוד משהו שחשוב לדעת, כי אורי רגב מרויח לכיסו משכורת שנתית של קרוב למיליון שקלים, ובחישוב מהיר נאמר כי הוא מרויח למעלה מ-70 אלף שקל בחודש, הכספים האלו מגיעים מהקרן החדשה לישראל אשר ממנת את כספי ההסתבה נגד הציבור החרדי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.