מכונת צילום משרדית – מדריך קנייה

מה חשוב לדעת כאשר קונים מכונת צילום משרדית?

מכונת הצילום, מכשיר חשוב מאוד במשרד, עבר במשך השנים כברת דרך ארוכה מאז שזירוקס הציגה את מכונת הצילום האוטומטית הראשונה בשנת 1959. למודלים שקיימים היום יש במשותף יותר עם מחשבים מאשר עם אותן מכונות צילום ראשוניות. מכונת הצילום המודרנית לעסקים משלבת הדפסה, פקס וסריקה בתוך מכונה אחת שמחוברת לרשת.

השוק הענק של מכונות הצילום מניע את היצרנים לשפר כל הזמן את ההיצע שלהם ולהוביל בשוק תחרותי זה שבו מתנהלות החברות שמספקות את אותה מכונת צילום משרדית שתענה על צרכי העסק שלכם.

מה חשוב לדעת כאשר קונים מכונת צילום משרדית?

לפני שתתחילו לחקור את ספקי מכונות הצילום הדיגיטליות, עליכם לשאול את עצמכם שלוש שאלות, כדי להבין טוב יותר מהם הצרכים שלכם:

  • מה מכונת הצילום תצטרך לעשות עבורי?

יש מכונות צילום שהן מוצרים רב תכליתיים, כי הן יכולות לעשות יותר מאשר רק לצלם מסמך. הן גם מסוגלות להדפיס, לשלוח ולקבל פקס ולסרוק. מודולים שתומכים בפונקציות אלה נמכרים גם כתוספות. כלומר, תוכלו להחליט מאוחר יותר אם אתם רוצים להוסיף פונקציה מסוימת.

אתם גם צריכים להחליט אם אתם זקוקים למכונת צילום שתאפשר לכם הדפסות גם בצבע. כמובן שמכונת צילום צבעונית יקרה יותר ממכונת צילום בשחור לבן.

  • מהו נפח העבודה שלי?

ברגע שאתם מחליטים על התכונות הנדרשות, השלב הבא לצמצום האפשרויות שלכם מבוסס על מספר העותקים שתבצעו בכול חודש. תוכלו להשתמש בצריכת הנייר החודשית שלכם כדי לקבוע את כמות הצילומים וההדפסות הנוכחית שלכם. ברגע שמצאתם פחות או יוצר מהו נפח העבודה, הוסיפו לו עוד 15% לצמיחה עתידית. כדאי לדעת שעבודת יתר של מכונת הצילום המשרדית היא הדרך המהירה ביותר להשבתה של המכונה ולקריאות שירות יקרות. עדיף לשלם מעט יותר עבור מכונת צילום משרדית שבאמת מתאימה לנפח העבודה שלכם, מאשר להעביד בפרך מכונת צילום שאמורה להתאים לנפח עבודה מצומצם יותר.

  • מהירות העבודה של מכונת הצילום – עד כמה זה חשוב לעסק שלכם?

מהירות מכונת הצילום נמדדת לפי עותקים לדקה (cpm), דפים לדקה (ppm) או תפוקה לדקה (opm). לא חשוב באיזה מונח משתמשים, בסופו של דבר זה מתייחס למספר הדפים שהמכונה יכולה להפיק בדקה אחת כאשר היא עובדת במלוא המהירות. רוב המשרדים יכולים להתנהל בנוחות עם טווח שנע בין  22 ל-50 ppm.

מאפייני מכונת הצילום

חשוב לדעת שמאפיינים של מכונות צילום כוללים גם מיון וגימור, מגשים לאספקת נייר ועוד.

מיון וגימור – במכונות צילום דיגיטליות הצילומים ממוקמים במגש יחיד כשכול סט צילומים שהמכונה מפיקה מונח באופן שונה מקודמו. זה מאפשר לזהות בקלות איפה מתחיל סט אחד ואיפה הוא נגמר. אם אתם רוצים לשדך את הדפים, תוכלו להשתמש בסוג המוכר ביותר של גימור שהוא השדכן האוטומטי.

אספקת נייר – כל מגש נייר הוא מקור נפרד של נייר שמוזן למכונה. מספר המקורות חשוב אם אתם רוצים להעתיק על סוגים שונים של ניירות כמו נייר מכתבים או שקפים.

במכונות הצילום של ימינו, יכולות, שבעבר היו יקרות או פשוט לא זמינות, הן הסטנדרט של מכשירי הצילום הרב תכליתיים והדיגיטליים. זכרו שאתם יכולים לשדרג תכונות רבות מאוחר יותר, ובלבד שתבחרו במכונת הצילום הנכונה עבורכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.