מתחדשים ומשפרים: מכרז חדש לשירותי המיחשוב בכנסת

מנכ"ל הכנסת רונן פלוט: "זהו מכרז בהיקף משמעותי המבטא עשייה רבה של מנהל הכנסת, במטרה לשפר כל העת את שירותי המיחשוב במשכן"

הכנסת פרסמה בימים אלה מכרז חדש לשירותי מיקור חוץ בתחום המיחשוב, בסמוך לתום תקופת ההתקשרות הקיימת. המכרז למתן שירותי מיחשוב לכנסת נחשב למכרז משמעותי וחשוב, במיוחד לנוכח היקפי המידע הפרלמנטרי הגדולים מאד העוברים דרך שירותי המיחשוב של הכנסת.

במכרז הנוכחי יש כמה חידושים. כך למשל, מתכוונת הכנסת להגביר את פתיחותה לחדשנות טכנולוגית, לדוגמא שימוש בטאבלטים בעבודת הכנסת ובסיורים במשכן. כמו כן, קיימת במכרז שאיפה לסינרגיה טובה יותר בפלטפורמות טכנולוגיות המשרתות את מערכות הליבה ואת היכולת להפוך את המידע הקיים בכנסת לידע שימושי ונגיש.

למעשה, הכנסת הייתה ״חלוצה״ במימוש מיקור חוץ לשירותי מיחשוב במגזר הציבורי בישראל כבר לפני כ-14 שנים. עם תום 7 השנים הראשונות למיקור החוץ, ולאחר מכרז נבחר ספק חדש אשר המשיך בפעילות מיקור החוץ בכנסת, לצד הקמת אגף טכנולוגיה ומיחשוב שהחל בביסוס מערכות המידע בכנסת באופן עצמאי. עתה, עם חלוף שבע שנים נוספות, פורסם מכרז חדש לשירותי מיחשוב גם הוא בשיטת מיקור-חוץ, אשר בבסיסו מודל שידוד מערכות חדשני המבטא חלוקת חדשה בתחומי האחריות שבין הכנסת לספקים החדשים שייבחרו במכרז. על-פי המודל החדש המפורט במכרז, תתבצע העברת אחריות לידי הספק החדש בכל הקשור לתפעול ותחזוקת המערכות הטכנולוגיות והיישומים, והפעלת מרכז הפיתוח של הכנסת, לצד ריכוז והעצמת פעילות אגף המיחשוב בכנסת בכל הקשור לנושאי התוכן והידע הארגוני בכנסת.

מנכ"ל הכנסת רונן פלוט אמר כי תנופת העשייה בכנסת חייבת לקבל גיבוי מלא ואמין בתחום המיחשוב. "זהו מכרז בהיקף משמעותי המבטא עשייה רבה של מנהל הכנסת, במטרה לשפר כל העת את שירותי המיחשוב בראש ובראשונה לחברי הכנסת, אך גם לכלל המשתמשים ובוודאי לציבור הרחב. אנו מאמינים כי החברות המובילות במשק בתחום טכנולוגיית המידע תשתתפנה בתהליך" אמר פלוט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.