מכתב אדמו"רים חריף נגד חוק הגיוס

מכתב חריף נגד חוק הגיוס המוצע עליו חתומים בין השאר הגר"מ ברזובסקי ר"י סלונים, האדמו"ר מסאסוב, הגרי"ב וואזנר, ועוד, טוען כי מדובר בחוק המהווה סכנה קיומית

במכתב המופנה לגר"מ קוטלר שליט"א, ראש ישיבת לייקווד, פונים מספר מבכירי רבני ואדמו"רים החסידויות השונות, בפנייה לפעול נגד חוק הגיוס שאמור לעבור בשבוע הבא בכנסת.

את המכתב שלחו הרבנים לקראת עצרת זעקה שתתקיים הערב בישיבה בלייקווד נגד חוק הגיוס. בעצרת יישאו דברים, הגר"מ קוטלר וכן הגר"א פלדמן, ראש ישיבת נר ישראל.

במכתבם כותבים הרבנים: "אחר פרסום החוק המוצע, ופירושו הברור של היועץ המשפטי לממשלה, הרי הדבר ברור כשמש שעיקרו ויסודו הוא לקעקע את כל יסוד הישיבות הק' ויסוד הקדושה והאמונה דעם קדוש. ראש לכל הצעת החוק היא כי כל המשך קיום הסדר הדיחוי לבני ישיבות מותנה בכך שמתוך היהדות החרדית יתמלאו "יעדים ומכסות" תמורת אלה שישארו בהיכלי הישיבות, דהיינו שמכל מחזור יתגייסו אלפים מהציבור החרדי והישיבות, ותוך עשרים שנה יגיע אחוז המתגייסים לשישים אחוז מכל מחזור וכפי שכתב היועץ משפטי לממשלה בחוות דעת שלו".

בהמשך כותבים הרבנים: "כידוע נתפרסם כאן בארה"ק דעת חכמי מועצת גדולי התורה שיש לעמוד כנגד החוק עד כדי מסירות נפש אבל עדיין יש סכנה גדולה להעברת החוק באם לא נעשה כל מה שביכולתנו למנוע את העברתו".

הם מסיימים את המכתב וכותבים: "עינינו נשואות אליכם ראשי עולם התורה והחסידות שבגולת אריאל, אשר מאז ומעולם עמדו לימין אחיהם שבארה"ק ולמאבקם בגזירות על הדת, להתייחס לגזירה זו כאל סכנה קיומית לציבור החרדי ואילו היה מדובר בסכנת נפשות גשמית ברור לנו שהייתם עושים כל מה שביכולתכם לטכס עצה להצלה".

בסיום נכתב: "צריכים להתיישב ולדון כדת מה לעשות, על מנת למנוע בכל הדרכים את קבלת החוק המוצע".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הבעיה של מפלגות דגל-שס היא הקרירות

    יש שחושבים שהעסקנים שלהם מזרוחניקים, זה לא נכון, ההגדרה המדויקת היא קרירות נוראה, או הצטננות קשה, לכל דבר שבקדושה. הם איבדו לחלוטין את החמימות היהודית.

    ישראל |
    הגב