מכתב המיועד לאובמה ובו רעל אותר בבית הלבן

דובר השירות החשאי מסר כי מכתב שיועד לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ובתוכו רעל, אותר בבית הלבן • שני סנאטורים קיבלו גם הם מכתבים "חשודים"

מעטפה שהכילה רעל מסוג "ריצין" ויועדה לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, התגלתה במרכז מיון הדואר של הבית הלבן, כך מסר היום (רביעי) דובר השירות החשאי – היחידה שמאבטחת את הנשיא.

מהחקירה עולה כי קיים קשר בין המעטפה שיועדה לנשיא אובמה לבין מעטפה נוספת שנשלחה הבוקר (רביעי) לסנאטור ממיסיסיפי, רוג'ר ויקר. מעטפות הרעל נשלחו ממפיס, טנסי, בשמונה באפריל.

גם הסנאטור קרל לוין ממישיגן מסר כי משרדו קיבל "מעטפה חשודה". לדברי לוין, המעטפה החשודה התקבלה במשרדיו במישיגן על ידי עוזרו. האחרון לא פתח אותה והזעיק את המשטרה המקומית.
ריצין הוא רעל קטלני במיוחד. על פי המחלקה לביטחון המולדת בארה"ב, הוא קטלני במיוחד בשאיפה ואין לו נוגדן.

מרכז הדואר הודיע אמש למשטרת וושינגטון כי התקבלה "מעטפה שמכילה חומר לבן גרגירי". העובדים במרכז מיהרו לפנות את האזור סביב המעטפה וניידת לטיפול בחומרים מסוכנים הגיעה למקום.

על המעטפה לא נכתבה כתובת השולח והחותמת עליה הייתה, כאמור, מהעיר ממפיס שבטנסי.

כזכור, לאחר מתקפת הטרור ב-11 בספטמבר נמצאו דברי דואר נגועים באנתרקס בסניפי דואר, משרדי קונגרס וחדרי חדשות בארצות הברית. בסך הכול, הובילו האירועים למותם של חמישה בני אדם ו-17 נוספים חלו. ה-FBI ייחס את המתקפה הקטלנית למדען שעבד בשירות הממשל. הוא התאבד ב-2008.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.