מכתב בהול לנתניהו: "הפרת הסטטוס קוו"

ראשי המפלגות החרדיות במכתב בהולך לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות העבודות הצפיות השבת על ידי רכבת ישראל: "אם לא תדאג לזה, אנחנו רואים בזה הפרה של הסטטוס קוו". {הפרה בוטה}

ראשי המפלגות החרדיות במכתב בהולך לראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות העבודות הצפיות השבת על ידי רכבת ישראל: "אם לא תדאג לזה, אנחנו רואים בזה הפרה של הסטטוס קוו".

חשש ממשבר קואליציוני בעקבות כוונת רכבת ישראל לבצע עבודות תשתית ברחבי הארץ בשבת, בין היתר בתחנת תל אביב השלום ובמסילת העמק.

על פי הודעת המשטרה חילולי השבת יימשכו כרגיל. "בדבר הסדרי תנועה זמניים עקב שדרוג תחנת רכבת השלום בתאריכים 26-27.08.2016. החל מיום שישי 26 לאוגוסט 2016 ועד ליום שבת 27 לאוגוסט 2016, יתקיימו עבודות שדרוג של תחנת רכבת השלום בתל אביב. במהלך העבודות תוקם תחנה נוספת על המחלף בקטע הדרומי", נמסר.

WhatsApp Image 2016-08-25 at 20.06.25
במכתב מפורט שיוצא בשעה האחרונה וממוען ללשכת ראש הממשלה עליו חתומים ראשי הסיעות החרדיות נכתב: "עבודות אלו באם יבוצעו על ידי ממשלת ישראל בראשותך תוך חילול שבת בפרהסיה יהוו תקדים חמור מאוד והפרה בוטה של הסטטוס קוו תהליך זה מוביל זה פקטו להפיכת השבת הציבורית במדינת ישראל למרמס, דבר שלא קרה מאז הקמת מדינת ישראל".

את מכתבם מסיימים: "נוכח הדחיפות, ומאחר ואין אנו יכולים לשאת באחריות ממשלה הרומסת את קדושת השבת בפרהסיה, נבקשך מכובדנו ראש הממשלה כי תורה על מתן הנחייה מיידית לדחות את ביצוע העבודות המתוכננות בשבת קודש עד לכינוס ישיבה עם כל הגורמים הנוגעים בדבר".

בהודעת המשטרה נאמר בין היתר כי, "העבודות יחלו מיום שישי כאמור בשעה 16:00 ויימשכו ברצף עד ליום שבת בשעה 19:30. עקב עבודות שדרוג תחנת הרכבת יחולו שינויים בהסדרי התנועה החל מיום שישי 26 לאוגוסט בשעה 16:00 ועד למוצאי שבת 27 לאוגוסט בשעה 20:30 כמפורט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.