מהגר"ח קנייבסקי: "בפקודת האדמו"ר הגאון מסאטמר שליט"א"(וידאו)

מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי במכתב נדיר ארוך ומפורט הקורא להצלת תלמוד תורה תשב"ר, במכתב הממוען לנגיד יצחק יאקוב מסאטמר מזכיר הגר"ח את האדמו"ר ר' אהרן טייטלבוים מסאטמר אותו הוא מכנה "גאון", "החיידר אשר אינו יונק ממקורות זרים עומד להיסגר על כן אבקש לבוא לעזרת ה' בגיבורים". { מכתב נדיר}

מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי במכתב נדיר ארוך ומפורט הקורא להצלת תלמוד תורה תשב"ר, במכתב הממוען לנגיד יצחק יאקוב מסאטמר מזכיר הגר"ח את האדמו"ר ר' אהרן טייטלבוים מסאטמר, "החיידר אשר אינו יונק ממקורות זרים עומד להיסגר על כן אבקש לבוא לעזרת ה' בגיבורים".

בחודשים האחרונים יצאו גדולי ישראל מגדרם להצלת תלמוד תורה תשב"ר שנקלע לקשיים עצומים. תשב"ר הנו מהת"תים הוותיקים והגדולים בישראל, ראשי ישיבות, ורבנים בכירים בציבור החרדי הנם בוגרי הת"ת.

במכתב שהפנה הגר"ח קנייבסקי לנגיד יצחק יאקוב מסאטמר לרגל גיוס הכספים בחו"ל להצלת תלמוד תורה תשב"ר כתב: "לכבוד הרה"ח יצחק יאקוב שליט"א המתעסק בפקודת האדמו"ר הגאון ר' אהרן טייטלבוים מסאטמר שליט"א לסייע למוסדות על טהרת הקודש".

(הופק ע"י מירי קוסובר)
https://vimeo.com/150998541

"הנני בזה ע"ד עניין חשוב ונחוץ מאוד הנוגע לקיום תורתנו בעיר, הנה מתנוסס לתפארה בעירנו החיידר תשב"ר בבית מרנא החזו"א זיע"א אשר היה בנשיאות אאמו"ר זיע"א אשר היה מסור לזה מאוד וגם הדבר קרוב מאוד ללבי".

"כל עיקר החינוך הטהור בדרך ישראל סבא "בטהרתו" וכנתינתו הוא על החינוך תשב"ר, אף על פי שיש עוד חדרים, אבל הוא המעיין והעיקר שממנו יראו וכן יעשה ובפרט אשר אינו יונק ממקורות זרים ורק ממקורות חיים בטהרה".

הגר"ח הוסיף: "ועתה נקלע לקשיים גדולים והדבר בסכנה ממש, וכאמור זה החינוך והיסוד של העיר ועתה המצב קשה מנשוא שמיום הוקם החיידר לא היה קשה כל כך אשר החיידר עומד להיסגר חס ושלום".

לסיום כתב: "אשר על כן אבקש לבוא בעזרת ה' בגיבורים ומגלגלין זכות על ידי זכאי להיות עושים ומעשים, ומידה כנגד מידה יתברכו בבני חיי ומזוני וכל טוב לאורך ימים ושנים טובות". על החתום מרן שר התורה.

AtHPfkLzJmdGDAgaW3ef77Q5xIRFrxNuMXMd9YaGtq28

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה מוזר לבקש תמיכה מסאטמאר לאחר הרדיפה האכזרית נגד אנשי בני תורה והמזוהים עמם, ובכללם אנשי סאטמאר.

    מאיר |
    הגב