מכתב רבנים חריף: "רוצים לחסל את מעמד הרב"

הרבנים הרב יוסף שלוש, רב דרום השרון, והרב דוד אוחיון, רבה של אלפי מנשה, נגד "חוק הכשרות החדש": "אין לעשות מחטף בממשלה"

במכתב חריף ששלחו הבוקר הרב יוסף שלוש, רב דרום השרון ויו"ר רבני ההתיישבות, והרב דוד אוחיון, רבה של אלפי מנשה, לרבני ישראל, הם יוצאים באופן חריף במיוחד נגד חוק הכשרות המחודש.

‏‏הרבנים כותבים: "שמועה שמענו והזדעזענו, שרוצים להעביר את "תזכיר חוק הכשרות", שכל כולו בנוי במטרה לחסל את מעמד הרב וכבודו ואת סמכותו ממתן כשרות.

"הטענה שבגללה רצו להעביר את החוק החדש היא, של הפחדה שהבג"ץ יקח את ההחלטה בידים, ויטול את סמכות הכשרות מידי הרבנות. ובכן, טענה זו היא הבל ורעות רוח. נושא הכשרות נדון בבג"ץ כבר 14 שנה, כמו חוק הגיוס, ואפשר לדחותו עוד מעט לצורך.

"כיצד רוצים להעביר החלטה בממשלה בענין הכשרות, כשמועצת הרבנות הראשית לישראל לא דנה בזה כלל ועיקר ולא קיבלה החלטה בדבר? שמא היועץ המשפטי לרבנות הראשית הוא הרב הראשי לישראל, או נחשב כמועצת הרבנות הראשית?

"לא באתי", כותב הרב שלוש, "רק לדבר, אלא עשיתי מעשה ארוך ומייגע, שלקחתי את תזכיר החוק לכשרות שחיבר היועמ"ש, שכולו ריקון הרב מסמכותו למתן כשרות. לקחתי את תזכיר החוק הזה, וניקיתי אותו מכל סעיף שפוגע ברבנים, והשארתי בו את כל הניסוחים המשפטיים, ואת הנושאים של ביקורת וניגוד עניינים, והשארתי בו את החוק כפי שהיה צריך להיות נטו, ניתוק זיקת משגיח ומושגח, אבל בלי פגיעה ברבנים.

"אנו הרבנים יו"ר ארגוני הרבנים בערים ובהתיישבות, פונים בזאת, שלא יעשו חלילה מחטף בממשלה, להביא את תזכיר החוק לכשרות בממשלה, ואח"כ להילחם על כל סעיף בוועדות הכנסת שלא נצא מזה ראש, ורק יוכל להיות יותר גרוע שם.

"ומה שצריך לעשות, זה להמתין ולפרסם חוק זה עוד 21 יום, חוק נקי מכל היזק לרבני ישראל, ואחר כך להביא את החוק מיידית לממשלה ולכנסת".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.