מלוכדי אייכמן: רפי איתן הלך לעולמו

המרכז הרפואי איכילוב ת״א הודיע על פטירתו בשיבה טובה של השר ובכיר קהילת המודיעין רפאל רפי איתן בגיל 92

המרכז הרפואי איכילוב ת״א הודיע על פטירתו בשיבה טובה של השר ובכיר קהילת המודיעין רפאל רפי איתן בגיל 92.

רפי איתן, לוחם במלחמת השחרור, ממקימי קהילת המודיעין, מפקד המבצעים ללכידת אדולף אייכמן ונגד מדעני הטילים הגרמנים במצרים, ראש הלק"ם (והמפעיל של פולארד), שר והמשנה לראש הממשלה, נפטר הבוקר בגיל 93.

בשנות ה-70 ייעץ לממשלה בנוגע לטיפול בטרור, וסייע בהקמת קשרים מודיעיניים עם מדינות רבות. ב-1981 מונה איתן לעמוד בראש לק"ם (הלשכה לקשרי מודיעין), שעסקה ברכישת טכנולוגיה ביטחונית מתקדמת. בתפקיד זה נקשר שמו בפרשת פולארד, כאשר הפעיל את המרגל וקיבל ממנו מסמכים מסווגים רבים. במשך השנים האשים פולארד את איתן בהפקרתו, לאחר שנעצר ונשפט למאסר עולם באשמת ריגול.

ראש הממשלה נתניהו ספד: "רעייתי שרה ואני אבלים יחד עם עם ישראל כולו על פטירתו של יקיר האומה רפי איתן ז"ל. רפי היה מגיבורי שירותי הביון של מדינת ישראל באינספור פעולות למען ביטחון ישראל. הוא נטל חלק בלכידתו של הצורר הנאצי אדולף אייכמן והבאתו למשפט צדק בישראל בירושלים

"במהלך השנים נטל חלק בחיים הציבוריים, היה שר בממשלת ישראל ופעל להחזרת הרכוש היהודי שנלקח בשואה", הוסיף נתניהו. "הוא היה ידיד אישי קרוב של משפחתנו. לא היה שני לו בחוכמה, בשנינות ובמחויבות אין קץ לעם ישראל ולמדינתנו. אנו מבכים את לכתו".

איתן נולד בעין חרוד בשנת 1926, ולאחר מכן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.