מלחמה באינטרנט? הזהרו מן הצבועים / משה הרמן

המאבק בפגעי הטכנולוגיה הוא ראוי וצודק, הבעיה היא עם הצביעות שלוקים בה אלו שמובילים אותו. וגם: הפתרון האמיתי לחרדי העובד {דעה}

בתקופה האחרונה מתנהלת מערכה כבירה כנגד "פגעי הטכנלוגיה" שהצליחה לחדור לתוך המחנה החרדי ולכרסם בחומות הבצורות של הרחוב החרדי שנחשף לתכנים שאין רוח חכמים נוחה הימנה.

המערכה עצמה חשובה מאין כמותה בעיקר למען חינוך ילדינו. ראוי שכל אחד ואחד יסנן את מכשירו או לחלופין את המחשב בביתו. אך מעיון בתקנון של ועדת הרבנים עולה כי אין קשר בין המציאות ליישום התכנית. הניסיון לכפות על תושבים שמתפרנסים למחיית ביתם תוכנות סינון קפדניות שאינם מאפשרות גישה לחלק אינטגרלי מהעבודה מכרסמת במלחמה הקדושה.

לא פשוט להיות תושב  מודיעין עילית, במיוחד אחרי עצרת סוחפת עם נאומים חוצבי להבות אשר לוו בשלל סיפורי אימה.  לאחר העצרת, ניגשו אלי אברכים יראי שמיים "נקיי רבב וחטא" שכביכול לא "ראו" מעולם דמות אשה – ומחו כנגדי על החזקת "המכשיר הפרוץ".

ג', אברך פרומקייט, פוגש אותי בכניסה לשטיבל. "קריאת שמע קראת"? הוא גוער בי. אני משיב שכן והוא עובר להתעניין על "המכשיר הטיירף". הויכווח הולך למחוזות בני ברק וירושלים, לרחוב החרדי שמלא בפריצות, אוטובוסים דחוסים באברכים שמנסים להשפיל את עיניהם (ללא הרבה הצלחה) לקרקע לצד בנות סמינרים שמשוחחות על הפילוג הליטאי.

במעלה הרחוב אני פוגש את  ד', אברך "פתוח" שחתם על המסמך של 'החברים' והחל לנזוף בי מתוך מעטה של צדיקות על "המכשיר". עוד אנו מתכתשים, מתוך מכשיר הפלאפון שלו בוקע קולה של ענת המוקדנית במד"א שמשגרת את המתנדבים החרדים לזירת האקשן האמיתית של  הכוננים – "לידה" -.מה עם קול באשה ערווה? תהיתי, לא קיבלתי תשובה.

לאחר שסומנת כאוייב היהדות החרדית, אתה נתקל באברכים שמתייגים אותך כמודרני מתירן ששרוי במ"ט שערי טומאה אשר שקוע במחשבות אסורות – בעוד שהם במחנה היראים לדבר השם כביכול מסתגפים כל היום בשערי קדושה. אני שאלה, מעניין מה קורה כשהם עולים על האוטובוס או שהם נמצאים בדרכם לרחוב נוטף הפריצות והמכשולים? אז היצר הרע נעלם ועובר לאייפון ודומיו?יתכן.

אני לא בא חלילה לקרר את האמבטייה: להיפך, בכל מקום צריך אדם לסנן את עצמו, אם זה באינטרנט בעיקר לעובדים שטרודים בעבודתם  ויש להם תוכנת סינון ריאלית. בן אדם שלא יודע לשלוט על יצריו, גם אם הוא לא מחובר לאינטרנט הפרוץ – זה לא הופך אותו לצדיק ששומר על כל דבר שבקדושה במיוחד אותם אלו שפוערים פיהם על גדולי ישראל ומכנים אותם בכינויי גנאי שאין המקום לפורטם.

כיצד ניתן לחיות במציאות החדשה והבעייתית?  ובכן, חרדי עובד ששומר על שלוש תפילות ביום, קובע עיתים לתורה ומשתדל לשמור על ההנהגות של בין אדם לחבריו ושמירת הלשון – יצליח להימנע גם ממראות אסורות, הכל בראש.

"אינטרנט", "אינטרנט", זועקים להם ברחוב תוך שהם מסתירים את מסכת הצביעות הבוקעת מגרונם.

אני מציע לאותם חמומי מוח לעיין קצת בהיסטוריה של עם ישראל  שחטא הרבה לפני שמארק צוקרברג הגיח לעולם והמציא את הפייסבוק. בתנ"ך מוזכרים  החטאים של  עם ישראל שחטאו בכל העבירות הקיימות בתורה מבלי לגלוש בגוגל.

 

היצר הרע אורב לאדם בכל פינה וקרן זווית, הוא התחיל לעבוד שעות נוספות הרבה לפני שוועדת הרבנים מצאה את הבעיה העיקרית של הדור. רק בהידברות ועם שיח שאינו מתלהם ניתן יהיה לגדל פה דורות ישרים מבורכים, אחרת המאבק  המבורך כנגד פגעי הטכנלוגיה ילך לטמיון ותחריב את החברה החרדית שתקרע מבפנים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  • אתה באמת מצפה מאתר שירשום דברים נכונים? הרי מטרתו היא להגיד זה בסדר – "חרדי" שר "גולדן בוי" – כל הכבוד. "סמארטפונים" – זה לא נורא, ואין שום בעיה. ובנושא "קול באישה ערווה" באמת חרדי כתב את הנ"ל.

   לסיכומו:
   חרדי – זה חרד לדבר ד' ! היינו אם רוב הרבנים מורים שזה בעייה – אין כאן ספק: מי שלא מקשיב לרבנים הוא לא חרדי.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • נכון ועוד איך. כל מילה קולע בול. הגדיילים חיים בעולם הדמיון, ובמקום לעשות אסיפות חינוך איך להשקיע בחינוך הילדים (והמבוגדים) להשריש בלבם אמונת איתן, ממלאים את הראש שלהם בשטויות. לא ולא. אין שום בעי׳ להחזיק מכשירי קשר למיניהם והכל הבל ורעות רוח. אלו המובילים המערכה לקויים בכל מיני שחיתות ובעיקר מפחדים שההמונים יחשפו כל השייגעץ שטיק שלהם ופוחדים אימת מוות שיאבדו את שליטתם על הכבשי-אדם (sheeple). המשוחתים הללו משגעים את הגדיילים שלא מצאו ידיהם ורגליהם בשבילי עולם הריאלי וקובעים דברים אך ורק על פי השוטים רשעים וגסי הרוח — הצבועים המתחזים כיראים וכופים דעתם על הרבנים הנאיבים (כן, נאיבים ביותר) או השרלטנים באיצטלא דרבנן. מי שאינו בורח מהאמת וחי במציאות, מבין שכבר מזמן הפסדנו במלחמת האינטרנט בגדול — היא מטרה אבודה וחבל להשקיע מאמץ כלשהו בזה. בסה״כ דחינו את התוצאות לעוד כמה שנים במקרה הטוב. וזה הכל תכסיס ועצת היצר שהצליח להסיט את תשומת הלב ולהסיח דעתנו מהבעיות האמתיים שמכים אותנו חדשים לבקרים רח״ל.
    עליך לזכור: פגעי הזמן לא יפסיקו להיות חלק אינטגרלי מהוי היהודיי וכל פעם זה בא מכיון אחר.
    הכי חשוב לכל מי שיראת אלקים פועם בלבו באמת זה לבנות בנין על יסודות מוצקים שיכול לעמוד גם ברוח שאינה מצוי׳. ככה או בעצם רק ככה יש סיכויים טובים שהדורות הבאים עוד יהיו יהודים מאמינים ובני תורה. על כל השאר נאמר כלשון הקוהלת ״הכל הבל״ פוסטע מייסעס!

    יחיאל |
    הגב