מלחמה בזקני הדור במעטפת של "דעת תורה" / אבא טורצקי

אני חושב שהבשורה הטובה ביותר שקבלה היהדות החרדית וציבור עולם התורה, הוא פתיחתו של המוסד שנוסד לצעירי הצאן שעדין לא טעמו טעמו של חטא. ידעתי גם ידעתי כי מדובר בקבוצה גדולה של  אנשים אינטרסנטים בזויים שחברו להם יחדיו בכדי לשלוט ולזרוע הרס וחורבן / אבא טורצקי

אנו עומדים עתה בפתיחתו של חודש אלול. חודש זה מיועד בעיקרו להליך חשבון נפש נוקב הן האדם אם עצמו מעשיו ודרכיו, והן ברמה הכללית, חברתית, וציבורית.

ברמה האישית. כול אחד ואחד צריך להיות כנה עם עצמו בנוגע למעשיו שלו הוא. כי מי הוא אשר יוכל לרדת ולבחון כליות ולב מלבד הבורא יתברך והאדם בעצמו. לימדונו חז"ל כי הפשפוש במעשים והחיפוש העמוק בנבכי לבנו אינם מהמלאכות הקלות שבמקדש.

התנאי הראשוני לעמוד בסף הנדרש מעצמנו, הוא להיות כנה ואמיתי לפחות עם עצמנו. כי אחרת הרע ייהפך לטוב ללא בושה ונדנוד עף.

אני חושב שהבשורה הטובה ביותר שקבלה היהדות החרדית וציבור עולם התורה, הוא פתיחתו של המוסד שנוסד לצעירי הצאן שעדין לא טעמו טעמו של חטא. הם אומנם גדלים לצערי בבתים שמנסים להחדיר בהם זלזול בזקני ישראל וברוב מנין ובנין של עולם התורה. אך עדין הם בבחינת תינוקות שנשבו ונולדו לתוך חטאם ולא שמרדו הם בעצמם.

בימים של חשבון נפש נוקב הבה ונתבונן ונלמד לקח ומוסר נוראי מה יכול האדם לגרום לעצמו במעשיו ובדרכיו העקלקלות.

ידעתי גם ידעתי מיום בו הם הצמיחו את הרעיון ההזוי לפתוח חזית של מלחמה בזקני ובגדולי ישראל תחת עטיפה בלויה ומרופטת שיש להם "דעת תורה" ו"השקפה ברורה זכה ומאירה" משלהם. כולנו ידענו כי בזדון נרקמה מזימתם. ידעתי גם ידעתי כי מדובר בקבוצה גדולה של  אנשים אינטרסנטים בזויים שחברו להם יחדיו בכדי לשלוט ולזרוע הרס וחורבן.

בכול דרך אפשרית חברו המה לגדולי מתנגדי גדולי ראשי הישיבות ומנהיגי הדור זצוק"ל. והכול בכדי לזלזל לחרף ולנעוץ ציפורניהם המחודדות בכותלי וחומות עולם התורה הבצורות.

מה לא עשו מכול שבב מידע מופרך ומוטעה בנושא הכול כך אהוב על ליבם הלא הוא "הגיוס ההמוני לצה"ל". שרפו זעקו חיללו שם שמים ברבים. הכול בשביל למרוד בגלוי ובחוצפה מאין כמוה בגדולי עולם ובזקני הדור.

הפגנות הפלג הירושלמי צילום: פלאש 90
הפגנות הפלג הירושלמי
צילום: פלאש 90

עוד איכשהו הבנתי את הסערה הנוראה שמתחוללת בנפשם העיפה והאומללה. תירצתי לעצמי הם אולי לא כ"כ אשמים הם נפלו למלכודת של עסקנים  אינטרסנטים שפלים ובזויים מלאי שקר וכזב אך לא העליתי על דעתי שיעזו בהזייתם להקריב את ילדיהם וטפם על מוקד מזבח המרד בזקני הדור.

בדמיון הכי מרוחק לא שיערתי מה יכולים הם ברוב טירופם לחולל להם עצמם. בעוד שנים מספר הלוא יצטרכו להישיר מבט בפני ילדיהם ולהסביר להם על מה יצא קצפם. ובשם איזה חוק של גיוס מטופש הרסו במו ידם את טפם והוקיעו את זרעם מתוך הכלל.

 
זהו רגע מכונן לחשבון נפש של כול אחד לראות עד כמה יכול אדם באבחת רגע מטורף להפוך את חייו וחיי משפחתו למוקצה מתוך מיאוס. עד כמה אין דעת המטורף שולטת עליו ויכול הוא להפוך את חיי משפחתו לאומללים ושונים מהכלל.

 
מבחינת הציבור האמון וספון על דרכי דעת התורה של זקני ישראל שליט"א זהו יום בשורה מאין כמוהו. באשר קבלנו מתנת חיים להיבדל מהעדה הרעה הזו. ללא שידבק בנו רבב של דעות כפרניות בגדולי דורנו.

אשרינו מה טוב חלקנו ומה נעים גורלנו שזכינו לראות את הבירור הנפלא הזה מול עינינו.

14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמה מבדח לקרוא את הגיגיו של אותו ענק, היודע להכריע למי יש זכות להשמע לרבותיו ,ולמי אין זכות להשמע לרבותיו ,עד שנחשב לעבריין ומצווה גדולה ביותר לרודפו עד הישמדו …ובושה צריכה לחסות את פניו על כך שמאות ילדי חמד נאלצו לעזוב מקומות לימודיהם עקב התנכלות אכזרית מטופשת של חבריהם מספסל הלימודים……ועדיין יש לחקור מהיכן צצה המחשבה מחוסרת הגיון בסיסי ,כי אותם שצועדים אחרי רבם בדביקות ובמסירות נפש אם כל הרדיפות האכזריות והמשונות,כאשר מוכח מכך שכבוד התורה ואמונת חכמים בוערת בקרבם מאמת,הם מזלזלים ומורדים בזקני הדור,היתכן ??

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אבא חקיין מעולה, וזה הכשרון היחיד שלו. נא לא להתייחס אליו ברצינות.
   הוא מחקה משגיח כשרות, הוא מחקה יו"ר ועדת רבני אירופה, הוא מחקה יהודי ירא שמים. ורק לחקות אפס הוא לא מצליח, כי אז לא ידעו אם הוא רציני או מצחיק.
   בתמונה: אבא טרוצקי. סליחה: טורצקי, עם "גדול".

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. הוי אבא! אבא! כמה התגעגענו אליך!
  חששתי שלא נזכה כבר לאמרותיך המחכימות! כבר כמה שבועות שלא כתבת כלום! כלום!!! איזה נס שיש מחלוקת! ככה אנחנו זוכים לקרוא את ההגיגים שלך! הוי גיוואלד, איזו מתיקות! באמת, אבל באמת ואני אומר את זה הכי בכנות שאפשר, הכנסת אותי לאווירת האלול! א-ל-ו-ל!!!!!!!!!! במכה אחת, בבומבה! ישר מהבין הזמנים, עם כל הקרירות ביראת שמים שיש בו, ישר לאלול. אני מתבייש לומר, אבל בבין הזמנים, תוך כדי שיט מרענן בכינרת, לא שמתי לב ושכחתי מכל ההשקפה ופתאום מצאתי עצמי מתבדח עם איזה 'עצניק' ששייט בסירה לידי. ואז תפסתי את עצמי וצעקתי – 'כמה נמוך אפשר לרדת בבין הזמנים!' להתבדח עם 'עצניק', שאלוקים ישמור! להיכן ברחה כל היראת שמים ברבע שעה של שייט בכינרת?!
  האמת היא, שהמאמר העמוק והנוקב שלך, הכניס אותי ישר לאווירת האלול! כל ההשקפה על כפית בדולח! וכפי שהגיב אחד המגיבים – 'כל מילה פנינה' ממש כך! כמו תמיד! כל מילה שלך היא פנינה! אין לך מילים פשוטות, כאלו של אנשים פשוטים, הכל פנינים! אפילו כשאתה יושב ומבקש מהיושב לצידך 'בריינג מיר די טאחינה', איכשהו, זה יוצא לך פנינה!
  בשניה התפקסתי מיהם אויבי היהדות ובמי צריך להלחם ועל מי חייבים ללגלג! ואתה הרי יודע ללגלג, בזה אתה מלך! בטח בהלוויה שלך יאמרו במנגינה של הספדים: היי 'משמת אבא, בטלו המלגלגים! 'מי יתן לנו תמורתו'!
  בינתיים, אתה איתנו, ברוך ה' לאורך ימים ושנים טובות, אפילו שאני חושד שאולי צביקה יעקובזון עזר לך קצת בניסוח ההשקפה והאלול, הרי זה אומנות לקשר את זה לאלול. שם על הספסל ב'כתב סופר' היכן שאתה מבלה את מיטב שנותיך ואולי זה היה פינקוס. בעצם לא משנה מי, העיקר שתשמור על עצמך, להתערב במחלוקת זה גם לא פשוט, אתה יודע. אולי הלכת לשאול את הגר"ח והנוטל עצה וכו' אבל בכל מקרה הבדיחות שלך יותר מוצלחות ממתי שאתה מנסה להיות רציני לכמה דקות, אז תעשה טובה, תמשיך עם הבדיחות!!!!!

  יוסי |
  הגב
   • מחשבה’לה לשבת אחרון של השנה………….
    חייל לשעבר, מתודה ואומר לכם זה הרס וחורבן ושמד, הצבא מלא חרדים שמתעסקים עם בנות כל הזמן, ממש יום יום וכו’, ואני מדבר על חברה שאפ’ היו אברכים עד לא מזמן. עדיף לא להיות בצבא השמד, ***והזנות שם בלי בושה אפילו ברבים!!!! מתחרט בכל לבי שהתגיסתי לצבא השמד והניאוף, כדרך אלו שעושים פשרות אם הצבא, מאלו המשומדים-הרודפים-והפוגמים-בברית עם ד’ ית’ שמו…

    ==}}}}}}}} "חיילים" בפרט אלו שנראים כחרידים, הם לא "חרדים" אין לנשמתם שום שייכות לחרידים, כל יהודי הוא או חייל או חרידי. אין שום אפשרות לשום יהודי ששומר את התורה הקדושה המושג של נח"ל חרדי, פשוט טעות, אין דבר כזה בעולם, מה שכן ידוע שיש "נחל השמד והניאוף" וכולם יודעים ששום גדול בישראל לא הסכים לנחל החרידי, ואלו המזרחיסטים והריפורמים שהסכימו "לנחל-השמד" הם לא "גדולי ישראל" הם גדולי השמד של דורינו. עמליקים, ערב-רב, מסיונרים, רשעי ישראל.חייל לשעבר, מתודה ואומר לכם זה הרס וחורבן ושמד, הצבא מלא חרדים שמתעסקים עם בנות כל הזמן, ממש יום יום וכו’, ואני מדבר על חברה שאפ’ היו אברכים עד לא מזמן. עדיף לא להיות בצבא השמד, ***והזנות שם בלי בושה אפילו ברבים!!!! מתחרט בכל לבי שהתגיסתי לצבא השמד והניאוף, כדרך אלו שעושים פשרות אם הצבא, מאלו המשומדים-הרודפים-והפוגמים-בברית עם ד’ ית’ שמו…

    גדולי ישראל אסרו להתגיס לצבא השמד והניאוף, והמשומד הזה רוצה לעשות מלחמה נגד הקב"ה? זה מלכתחילה "לא יוצלח" ממש מעשה מסיונרים אפיקורסים = ציונים ארורים. שורש הבעיה היא שלא הי' לו חינוך נכון ע"פ תורה!!! רק ע"פ ישראלים ריקים מאהבת השם, הרוצחים את תורתינו הקדושה בגדול ביותר. בהיסטוריה כאלו הם אלה שאין להם אלוקים והם מסוגלים להתנגד לתורה הקדושה, הם פשוט כפיי טובה לקב"ה.
    אע"פ שהקדוש ברוך הוא רחום וחנון ובעל הרחמים ואין רחמן גדול ממנו בעולם הזה ובעולם הבא ובטח בשר ודם לא יכול לעמוד מול רחמיו האין סופיים שמחיים את הבריאה בכל רגע, וכן מתחסד עם כל הרשעים ומרחם עליהם בכל רגע וארך אפיים שמו שמחכה להם על אף כל עוונותיהם שישבו בתשובה ויתקנו מעשיהם. אבל על אלו שמגדפים נגד הקב"ה עליהם אמרו חז"ל שרשעים אפילו על פתחו של גיהנם אינם חוזרים בתשובה – במסכת ראש השנה (יז ע"א) אמרו פסוק זה על פושעי ישראל הגמורים שאין להם חלק לעוה"ב כמו המינים והמוסרים וכו' ובזמנינו לכאורה זה גם נאמר על המשומדים של המדינה המתכוונים להכעיס השם ולעקור המצות של התורה הק', ועליהם מתפללים כל יום "למינים ולמלשינים אל תהי תקווה וכל הזדים והרשעה כרגע יאבדו"
    ובשבת דף קטז – ספר תורה שכתבו מין ישרף. כלומר, מותר לשרוף אף את השמות הקדושים שבספר שכתבו רשעים כאלו, משום שלמעשה אין בהם שום קדושה כלל וכלל, שכן הם נכתבו לשם עבודת כוכבים, כמו לשם ציונות.
    והרמב"ם (הלכות יסודי התורה ו, ח) הביא "אבל אפיקורוס ישראל שכתב ספר תורה שורפין אותו עם האזכרות שבו, מפני שאינו מאמין בקדושת השם, ולא כתבו לשמו אלא שהוא מעלה בדעתו שזה כשאר הדברים והואיל ודעתו כן לא נתקדש השם, ומצוה לשורפו כדי שלא להניח שם לאפיקורוסים ולא למעשיהם, אבל עובד כוכבים {כמו האפיפיור} שכתב את השם גונזין אותו" ולא שורפין ס"ת של גוי רק של יהודי אפיקורוס. והמבין יבין.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 3. על כתב זה נכתב הוי זהיר בגחלתן שנשיכתם ועקיצתם… ופורץ גדר ישכנו נחש.

  בזיון של כתבה וכתב |
  הגב
 4. יינך יין נסך והשגחתך אינה השגחה והמלון הפרוץ שבו אתה משגיח אינו כשר.על דבריך אלו נאמר עז פנים לגהינום.

  של נעלך מעל רגליך |
  הגב
 5. עד מתי להתנשאות ולגאוה הבזויה הזו. חבל שהאתר מפרסם דברים שכל תכליתם הוא לשנוא ולהשניא לפלג ולחרחר ריב ומדון.

  ישראל |
  הגב
 6. בני תורה גודלים וצוברים תאוצה, מוסדות חדשים נפתחים לרבבות בני התורה שהצטרפו ועדיין מצטרפים להנהגת רבינו מרן הגר"ש אויערבך שליט"א. 

  בני תורה צוברים תאוצה |
  הגב
  • אני ראיתי סרטון (17.11.14) כיצב הכותב טורצקי משבח את האפיקורס ומחלן ירושלים ניר ברקת..בפניו וברבים במילים אלו "ניר זה חרישה ברקת זה אבן יקרה וכו' זה נעשה במלון ניר עציון בועידה…
   אנא טורצקי תכחיש את זה… אבל אינך יכול להכחיש. ! אפשר לכתוב באתר ככר השבת "טורצקי ברקת"
   ולראות את הסרטון המזעזע.
   אז בוודאי שמי שמחניף לרשעים אין לו זכות לכתוב כנגד צדיקים וגדולי ישראל וציבור קדוש.

   בן תצדקי |
   הגב
   • בכיכר השבת מלקק ומשבח את ניר ברקת …ממש בזיון כת חנפים אינה רואה שכינה.

    ראיתי את טורצקי |
    הגב
   • תזכיר לי איך ברקת נהיה ראש? רק תזכיר לי! לרגע ששככנו….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
 7. לשון הרע, רכילות , על ציבור שלם , והכל במעטפת של חשבון נפש בחודש אלול, לא איכפת לי בכלל מי צודק שטיינמאן או אוירבך , אבל לכתוב כתבה כזאת בחודש אלול זה מראה על זלזול בתורת משה וביהדות . אני הייתי מציע להכותב לעשות חשבון נפש אמיתי בינו לבין עצמו, ולהפסיק לגרום מחלוקת. אני בטוח שבלי תשובה אמיתי ובלי לבקש "מחילה" הקב"ה לא יקבל תפילות הכותב בימים הקדושים.

  Abr |
  הגב