מלחמה חוזרת נגד ה'אייפון ודומיו': "צונאמי ששוטף את העולם"

מאבקים רבים נוהלו בשנים האחרונות נגד 'פגעי הטכנולוגיה', אך למרות המחאה התופעה לא נעצרת. כעת יוצאים לסדרת כינוסים בריכוזים החרדים נגד פגעי הטכנולוגיה. הרב רפאל מאיר, מיוזמי הכנסים: "אנחנו רוצים לשמור על הציבור שלנו מהצונאמי של האינטרנט ששוטף את כל העולם"

מהפכת האינטרנט והטלפונים החכמים לא פוסחת גם על הרחוב החרדי. מאבקים רבים נוהלו בשנים האחרונות נגד "פגעי הטכנולוגיה" – אך למרות המחאה, התופעה לא נעצרת.

כעת בניסיון לבלום את השימוש באינטרנט מעלים הרבנים את רף המאבק ויוצאים למלחמה נגד השימוש בסמארטפונים, ומחשבים ניידים המשמשים אלפי אברכים לכתיבת חידושי תורה – כך שמהיום יותרו לשימוש רק מחשבים עם אישור וחותמת "חסום" ע"ג המחשב.

בסדרת כינוסים המאורגנים ע"י עסקנים מהציבור החסידי והליטאי כאחד והיו עד כה ברוב הערים החרדיות מתחייבים בני הקהילות לחתום על מסמך השולל הימצאות מכשירי "אייפון ודומיו" ברשותם. עד כה חתמו אלפים רבים על טופסי הצטרפות שבהם התבקשו לדווח באמצעות איזה חיבור הם משתמשים באינטרנט ולאילו מטרות. בהמשך יוודא כל רב כי חברי קהילתו לא מסרו דיווחים כוזבים בעניין.

הרב רפאל מאיר מיוזמי הכנסים. צילום: שוקי לרר
הרב רפאל מאיר מיוזמי הכנסים. צילום: שוקי לרר

המארגנים כי ההצלחה המקומית תתרחב ותתפשט, וכלשונם – "הבשורה המרנינה תצא לכלל קהילות היראים בארץ הקודש ובעולם כולו". כבר עתה הם מדווחים על "ביקוש ער ובלתי צפוי להעתקת הרעיון", ועל עסקני קהילות רבות המשתתפים בכינוסים כדי לעקוב אחריהם ולהעתיק את המודל.

במוצ"ש האחרון התכנסו בעיר רחובות בבית העם, ובמוצ"ש הקרוב צפוי להתקיים כינוס כזה במודיעין עילית. מי שעומד מאחורי הכינוסים הללו הוא הרב רפאל מאיר מבאי ביתם של גדולי ישראל.

בראיון ל'ידיעות רחובות' שיפורסם מחר אומר מאיר: הסמארטפון צמוד היום לאדם בכל מהלך היום", על פי התקנות בקרב המגזר, אמנם ישנה פרוצדורה להכשיר מכשיר זה, אולם הוא ניתן רק לאנשים שחייבים אותו בזמינות אל מול שליחת דואר אלקטרוני, או אפליקציות מאושרות בלבד. "בחור ישיבה הלומד כל היום בכולל לא צריך את המכשיר הזה והוא לא יקבל לזה גם אישור. בסופו של דבר, אנחנו רוצים לשמור על הציבור שלנו מהצונאמי של האינטרנט ששוטף את כל העולם", הוא מוסיף.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.