"מלחמה יכולה לפרוץ בכל רגע"

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און השגיח אמש (שני) על ניסוי בליסטי בו שוגרו ארבעה טילים שנחתו צפונית ליפן. {מתיחות בקוריאה}

רוחות של מלחמה בצפון קוריאה: מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און השגיח אמש (שני) על ניסוי בליסטי בו שוגרו ארבעה טילים שנחתו צפונית ליפן- ובכך מעורר חשד בקרב שכנותיה כי קים מתכנן מלחמה באיזור.

בתקשורת המקומית טענו כי  הירי בוצע כנקמה על איום של וושינגטון, לאחר תרגילים משותפים שקיימה צבא ארה"ב עם דרום קוריאה.

בדרום קוריאה וביפן חוששים כי השיגור הוא לא עוד ניסוי אלא הכנה למלחמה של ממש באזור.

 בסוכנות הידיעות הצפון קוריאנית הרשמית נמסר כי. "בלבם של החיילים שביצעו את הניסוי יש תשוקה בוערת לנקום ללא רחם במחרחרי המלחמה שביצעו תרגילי מלחמה משותפים", דיווחה סוכנות הידיעות.

"קים הנחה את היחידה לשמור על כוננות גבוהה, כפי שנדרש מהמצב העגום בו מלחמה יכולה לפרוץ בכל רגע", דיווחה הסוכנות הרשמית של צפון קוריאה. "עליהם להיות מוכנים לנוע, לתפוס עמדות ולתקוף כדי שיוכלו להשמיד את האויב".

במקביל, ארצות הברית החלה לפרוש את מערכת ה- THAAD "הגנה מרחבית בגובה רב", מערכת הגנה נגד טילים, בדרום קוריאה.

"המערכת מוצבת במטרה להוות תגובה לניסויים הבלתי פוסקים שעורכת צפון קוריאה בשיגור טילים בליסטיים וגרעיניים", נאמר בהצהרה של פיקוד האוקיינוס השקט של צבא ארצות הברית.

"הפרובוקציות הבלתי פוסקות מצד צפון קוריאה, בהן ירי הטילים לעבר חופי יפן רק מאשרות את ההחלטה שקיבלנו להציב את המערכת בדרום קוריאה בשנה שעברה", מסר אדמירל הארי האריס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.