"מלחמה": עוד לילה של עימותים בבית אל(וידאו)

המאבק האלים סביב בתי דריינוף נמשך גם הלילה. במקביל, מאות פעילי ימין מתבצרים בחומש ומבהירים: "לא נתפנה מרצון"

מלחמות בית אל: עימותים אלימים נוספים פרצו בבית אל בין עשרות צעירים לכוחות משמר הגבול לאחר שצעירים הבעירו פח ובכך ניתן האות לסבב חדש של אלימות.

הפעילים השליכו כיסאות פלסטיק, ושוטרי היס"מ הגיבו בירי רימוני עשן. בארגון חוננו טענו כי שישה מפגינים, בהם כמה נערים בני 14, נעצרו במהלך המחאה הלילה. התושבים מצידם מבטיחים להיאבק עד הסוף: "אם נלחם ללא פחד – אולי נפסיד בקרב אבל ננצח במלחמה", הם אומרים.

בתוך כך, גם הלילה נמשכה ההתבצרות בשא-נור. העולים ליישוב שפונה בהתנתקות מקווים כי במערכת הביטחון לא יתעקשו על פינויים – מה שיאפשר להם לקבוע עובדות בשטח.

במהלך הלילה הצטרפו כמה עשרות משפחות למאות העולים שכבר היו על ההר. בין המאות היו גם ח"כ לשעבר אריה אלדד, שקבע את מושבו בשא-נור כשלושה חודשים לפני פינוי היישוב וח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, שמתח ביקורת חריפה על התנהלות מערכת הביטחון, גם על רקע הפינוי מבית המריבה בבית אל.

צפו בהתחדשות ההפגנה (באדיבות רשת)

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי בשעות הערב הצליחו לעלות לשאנור מספר משפחות נוספות שעקפו את מחסומי הצבא והמשטרה והצטרפו לכעשרים משפחות המגורשים שכבר נמצאות בישוב יחד עם כמאה וחמישים בני נוער. במקביל הגיע משלוח ציוד להמשך שהיית התושבים, ובו גם 15 מגשי פיצה תרומת הפיצרייה בעינב.

האולטימטום שהציב הצבא לפינוי פג כבר בשעות הצהריים, והתושבים חוששים כי כוחות הצבא והמשטרה יגיעו במהלך הלילה לשאנור בכדי לפנות את התושבים, הנמצאים במצודה שנותרה עומדת על תלה ולא הוחרבה בזמן הגירוש.

מוקדם יותר הביעו משפחות התושבים חשש כי המדינה תשתמש בפינוי בחיילי צה"ל ובחיילי מג"ב בכדי לגרשם שנית.

"העמדת החיילים מול אחיהם המתיישבים הינה הוספת חטא על פשע", אמרו התושבים. "גם אם ברצון הממשלה לגרש יהודים מביתם ומאדמתם, יש לעשות זאת ע"י שוטרים, ולא ע"י חיילים וחיילי מג"ב בסדיר אשר מוסרים את מיטב שנותיהם למען ביטחון ישראל".
unnamed

השרים אריאל, לוין ואלקין בסיום ביקור תמיכה והזדהות בבית אל במפגש עם ראש המועצה שי אלון ויו״ר מועצת יש״ע אבי רואה אמרו: "באנו לכאן להביע תמיכה בתושבי בית אל וברצונם לבנות את יישובם ולהביע מחאה על הפינוי המיותר. אנו דורשים להתחיל בבניית 300 יחידות דיור שהובטחו לפני 4 שנים ולפעול באופן נחוש לאישור בתי דריינוף. אנחנו קוראים לשר הביטחון לאלתר לבטל את צו שטח צבאי סגור בבית אל ולהוציא באופן מיידי את היס"ם מהיישוב. כמו כן אנו קוראים למתיישבים לא לפגוע בכוחות הביטחון בשום צורה".

השרים אמרו עוד: "אנו שותפים לשאיפה של מתיישבי שא נור וצפון השומרון לחזור ליישוביהם, שנמצאים בשטח בשליטה ישראלית מלאה. היום, בציון העשור לגירוש, קיים קונצנזוס רחב בחברה הישראלית ובמערכת הפוליטית שההתנתקות היתה טעות קשה והגיע זמן לתקנה".

שאנור הבוקר

הכתבה במהדורה המרכזית (באדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.