צפו: מלחמה של תורה עוז פרחי חווה רצף של ניסים: נמלט בנס מחדר בוער, ירד מבניין גבוה בסנפלינג בלי חבל ועוד ועוד כיום הוא יושב ולומד תורה בישיבת אור החיים מגזין פסח


עוז פרחי, מתאמן נינג'ה מקצועי, חווה בחייו רצף של ניסים * באחד המקרים נמלט בנס מחדר בוער, במקרה אחר ירד מבניין גבוה בסנפלינג כאשר נגמר לו החבל אך גם מזה ניצל * עיניו הראו לו את שרשרת הניסים הגלויה בחייו, מה שהוביל אותו לתהליך של תשובה * כיום הוא יושב ולומד תורה בישיבת "אור החיים" בירושלים

ידידיו מהעבר של ר' עוז פרחי, אברך רציני תושב ירושלים, לא יכולים להכיר אותו: הזקן עוטה את פניו, כיפה גדולה מעטרת את ראשו והתנוחה בה מירב הסיכויים שיימצאו אותו לאורך רוב שעות היממה היא אחת: כשהוא מתנודד אל מול דף הגמרא ומספיק עוד עמוד ועוד עמוד. הם לא רגילים לראות אותו כך, ובטח שלא בתנוחה הזו. עד לפני מספר שנים, שמו היה כרוך בד בבד עם תחרויות מסוכנות, אמנויות לחימה רבות, הרפתקאות מטילי אימה, ובכל מה שהשם "סכנה" כרוך בו. עד לפני כמה שנים, אז עשה פרחי מהפך גדול בחייו וחזר למקורות, הוא נמשך אל ההרפתקאות המסוכנות כמו פרפר אל האור. הם היו עיקר חייו מגיל צעיר, והם אלו שמשכו את ליבו ומוחו ככל שרק היה ניתן.

ביקשנו לשמוע מעוז פרחי על תהליך התשובה שהוא עבר, מהקצה האחד של הפעילות הפיזית האין-סופית, אל הפעילות העיונית של לימוד התורה.

כיום, פרחי מהווה חלק מהאימפריה הגדולה שהקים הרב ראובן אלבז שליט"א לפני עשרות שנים, מוסדות ישיבת "אור החיים", והוא משמש שם במגוון תפקידים בעזרה לתלמידים והאברכים שלומדים במוסדות. שם כולם מודים כי עוז פרחי הוא מיוחד. דמותו, כפי שהצטיירה בעולם הקודם אליו היה שייך, הייתה נראית רחוקה כל-כך מהתורה ומהמצוות, עד שאם מישהו היה אומר לאחד מידידיו הרבים כי עוד כמה שנים יוכל למצוא את עוז בעיקר בישיבה כשהוא לומד ומלמד תורה, סביר להניח שהידיד היה מסובב אצבע על הרקה בכדי להראות את דעתו. לא היה רחוק מעוז משמירת תורה ומצוות, ולמרות זאת הוא ניצב היום כעדות חיה, להראות שכל אחד יכול לחזור בתשובה וללמוד תורה.

אימונים מפרכים מזריחת החמה

את מסכת חייו הסוערים החל עוז במפגש עם לוחמי נינג'יטצו מקצוענים שכירי חרב. "המטרה הייתה מקדשת את האמצעים, כאשר כל חפץ הופך לכלי נשק מסוכן. מכאן העניינים יצאו מכלל שליטה. תוך זמן קצר מצאתי את עצמי נמצא בסדר יום מפרך כשהמטרה להגיע ליפן. התוצאות לא אחרו לבוא וההצלחה הייתה מסחררת. במקביל הייתי רוכב על אופנועי שטח, מצנחי רחיפה וגלישת סנפלינג. בשלב הזה של חיי, התורה והמצוות לא תפסו מקום כל שהוא בסדר יום המטורף שהתחיל בזריחת החמה באימונים מפרכים.

"ב-7 בבוקר כבר הייתי גולש מגורדי שחקים, אחרי הצהרים מאמן קבוצות בלוחמה ובהכנה ליחידות מובחרות בצה"ל, ובסופי שבוע הייתי בתחרויות של אופנועי שטח. באחד המקרים ניסה נהג מיניבוס ערבי לדקור אותי עם מברג משונן באורך 30 ס"מ בראש דרך חלון המיניבוס. לאחר מאבק קצר הנהג מצא את עצמו חסר הכרה אך בזה זה לא נגמר, כשהנהג התעורר הוא רץ אחרי אחריי עם קבוצה של 20 ערבים במטרה לגמור את העניין… הכבוד לא נתן לי לברוח. ולאחר התמודדות, בחסדי ה' הכל ניגמר בצורה הטובה ביותר.

"בפעם אחרת במגדל האופרה בת"א, בנין בגובה של 24 קומות, באמצע הגלישה, באמצע המחשבות והתכנונים, נגמר לי החבל לרדת למטרה, וחשתי שאני עף למטה. באותו רגע כל חיי היו תלויים לנגד עיני… ברוך ה' שלבסוף קרה לי נס וניצלתי מבלי שבר או פגע".

אש מ-30 ליטר דלק בחדר סגור

פרחי ממשיך ומספר: "בצבא קרה לי מקרה שנתן לי להבין שיש מי שמנהיג את העולם: חייל נוסף ואני היינו בתוך חדר שריצפתו הייתה מלאה ב-30 ליטר דלק. בקושי היה ניתן לנשום שם. שנינו היינו רטובים ברגלים ובידיים בדלק. חברי הוציא פתאום מצית מכיסו ושאל אותי: עוז, מה יקרה אם אני אדליק את זה?! לא עלה בדעתי שאכן יעשה כך, אך זה מה שהוא עשה. המצית לא הספיקה להידלק, ושביל של אש פילח את החדר. איבדתי את ההכרה. התעוררתי מחוץ לחדר לצרחותיו המבעיתות של חברי שבער כולו באש, כששבינתיים איני יודע מה קורה איתי!

"ניסיתי לצעוק לו שיבוא אליי ונצא ביחד מהתופת, אך הוא היה עסוק באש ששרפה אותו. איכשהו תפסתי אותו ביד והתחלנו לצאת החוצה. איך הוא היה נראה אח"כ, אין צורך להמשיך. ומה איתי?! – למשטרה הצבאית אמרתי שאני נינג'ה ועשיתי סלטה החוצה, אבל בתוכי ידעתי שאני משקר – מתעלם מהשגחתו של ה' יתברך, כדי שלא אתחייב למה שאצטרך להאמין…

"לאחר שנתיים הצטרפתי לאימפריית התשובה האדירה בישיבת 'אור החיים' כשבראשה מי שמטיבני טובות עד אין ספור – רבי ראובן אלבז שליט"א, הלוחם האמיתי במלחמתה של תורה, שהתורה מכריזה עליו 'וישמע ראובן ויצילהו מידם'. היום אצלי – התורה היא כבר זו שמקדשת את האמצעים…".

כיום, לאחר סדריו הקבועים בכולל הישיבה, משמש עוז מזב כעשור שנים שדכן ומדריך חתנים, מנחה נישואין ומשפחה עם הסמכה מטעם משרד החינוך, ומרצה בכיר ברחבי הארץ, כאשר היום – לימוד התורה וקיומה הוא הוא משאת נפשו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ישיש טעות בין קטע הוידאו (זה איש אחר) לבין הסיפור של "עוז פרחי". הסיפור מסופר מאדם אחר לגמרי, סיפור אחר לגמרי.

    עוז פרחי |
    הגב