מלחמות הליטאים: הפלג הירושלמי מסייע לעסקני בני ברק

גורמים בפלג הירושלמי טוענים: בחודשים האחרונים פנו כמה עסקנים מ'בני ברק' וביקשו סיוע משפטי בדיון שהתקיים בעיירית ירושלים – מה אמר ראש הישיבה? כל הפרטים

בפעילות שוטפת מול כל הגורמים, אנשי הפלג הירושלמי, ונציגי 'בני תורה' בעיריית ירושלים עוסקים בפניות ציבור גם מול עסקנים המשתייכים למחנה הבני ברקי.

גורמים בפלג הירושלמי אומרים שלא לציטוט בפורמים סגורים, כי סיעת "בני תורה", דואגת לכל הזרמים: הליטאים והחסידים ללא יוצא מן הכלל. מן הסתם חשבתם שבשל הסיכסוך בתוך הציבור הליטאי יגרע חלקם של מוסדות שמזוהים עם מרנן ורבנן ובראשם מרן הגראי"ל  שטיינמן.

גורמים בפלג הירושלמי טוענים כי בחודשים האחרונים פנו אליהם כמה עסקנים שלא הצביעו' עץ' וביקשו  סיוע משפטי בדיון שהתקיים בעיירית ירושלים.

לדבריהם, הגר"ש אוירבאך בכבודו ובעצמו שוחח עם נציגי בני תורה, וביקש את עזרתם למען מוסד תורני בירושלים שמזוהה עם ביתו של מרן הרב שטיינמן, מי שניסה להניע אותם היה בכיר בעירייה (לא חרדי ,עפ) שהפציר בנציגי בני תורה שלא יתערבו, אולם נציגי בני תורה לא שהו להפצרותיו של אותו בכיר, ויישמו את  הוראת רבם.

במקרה דנן נחלו הצלחה רבה, וגזר הדין התקזז בצורה משמעותית. נציגי בני תורה פעלו במקרים נוספים, בסופו של יום, אותם עסקנים לא הודו לנציגי בני תורה על פעילותם וטענו כי  קיבלו סיוע מאנשי יהדות התורה שפעלו לעזרתם.

לדבריהם, מרן הגרש"א ביקש כמה פעמים שיעסקו בפעילות גם למען המחנה הבני ברקי.

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עשר תגובות רובן של מתוסכל בני ברקי אחד.מטורף, שמדבר על צדיק עתק בגאווה ובוז

  ברני |
  הגב
 2. אתר קוקר=אתר פלס עץ קיצוני ביותר=תיזהרו ותתרחקו!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
  שמעתי שר' שמואל החזיר את כל כספי הערבויות שחייב חחחחחחחח

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. קוקר מאיפה הבאתם את הרפש הזה אתם משרתים את האליל המדוכא בדיכאון חריף משערי חסד, בכל מתרפאים חוץ מעצי אשירה אף אחד לא מבקש טובות מאפשטיין את אוירבך, לידיעת הציבור קוקר (באידיש מציץ)הינו אתר של שערי חסד לכן אין טעם להגיב יותר

  עציץ נובל |
  הגב
  • העציץ הנובל, מעולם לא פגשתי אדם שפוי שכותב דברים נוראים ואיומים על אדם, שרק אדם לקוי בזכרונו מאד מאד שוכח את הערכה העצומה שהיתה לכל גדולי ישראל אליו, שהיה נפגש עם מרן הגרי"ש כמה פעמים בכל שבוע, והגרמי"ל היה חותם בעיניים עצומות על כל מכתב שלו, וכאשר נפטרו כל גדולי התורה שהיו מיודדים ומעריכים אותו מאד מאד – הפכה השמיעה לדעתו להיות "ביזוי גדולי ישראל" כהגדרת דמגוגי דגל התורה, אך מכאן ועד ביטויים חריפים כאלו על אדם שעמל בתורה כל ימיו, שבקיא בכל חדרי תורה – כידוע לכל מי שמכיר אותו, לא פגשתי מעולם, ברור שבאתרי אינטרנט יש גישה לכל אדם ואדם, ולכן גם איש רשע מרושע אפיקורס לכל הדעות כעציץ נובל הנ"ל יכול בהינף יד לכתוב ביטויים מחרידים על אחד מגדולי התורה, אך כמדומני שיש גבול גם לזה.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 5. גם אומות העולם כשיבוא משיח יטענו שמה שהם עשו זה לטובת היהודים

  פיקח |
  הגב
 6. קוקר לא ידעתי שאתם תומכים בפלג הירושלמי…פעם האחרונה שאני נכנס לאתר שלכם בייי ביי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. לא היה ולא נברא ואף משל לא היה!!!!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. יאללה יאללה סיפורי בדים….
  אתם רוצים שנאמין לכם?
  תביאו מסמכים תמונות עדויות אמיתיות עם שמות מפורשים לא רמזים
  ואז נחליט אם להאמין לכם אוקיי?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב