מלחמת הדת הגיעה לשדרות: "נהיה כמו בית שמש"(וידאו)

תנופת הבנייה בשדרות בעיקר מצד המגזר הדתי-לאומי, משנה את צביון העיר שעד כה הייתה מסורתית ברובה. תושבי העיר החילונים חשים כי העיר הולכת ומתחרדת.

תנופת הבנייה בשדרות בעיקר מצד המגזר הדתי-לאומי, משנה את צביון העיר שעד כה הייתה מסורתית ברובה. תושבי העיר החילונים חשים כי העיר הולכת ומתחרדת- וכך גם בתי העסק בעיר שהולכים ונסגרים בשבתות.

לפני מספר חודשים פעל בעיר סניף של "ניו פארם",  בשישי ובשבת. אולם כעת הוא כבר סגור בסופי השבוע, וזאת בשל חרמות של הציבור הדתי. "מבאר שבע ועד אשקלון אין בית מרקחת תורן, וזאת הייתה הברכה שלנו", מסבירה מנהלת הסניף, גלית בן מאיר לחדשות 2. "זה לא כל כך התקבל בציבור הדתי". ר',  תושבת נוספת שעברה לשדרות מביעה חשש כי העיר תהפוך לבית שמש: "נהפוך לבית שמש בסופו של דבר".

דוגמה נוספת שמכעיסה את החילוניים, פאב הליבובסקי שהיה פתוח במשך שנה וחצי בימי שישי, ומשך אליו צעירים רבים. לפני כמה חודשים הופיעו פקחי עירייה שהודיעו לבעלי הפאב כי מעתה ייאכף חוק העזר העירוני האוסר על פתיחת עסקים בשבת, "זה היה היום החזק שלנו – אבל היה איום שיסגרו אותנו סופית אם לא נסגור בשישי", מספר עובד במקום.

לתושבים החילונים נשבר,"זה ניסיון לכפות", תושב ותיק בעיר, "זו הפרה בוטה של הסטטוס קוו".

מעיריית שדרות נמסר בתגובה לחדשות 2: "אין שחר לטענות על שינוי בסטטוס קוו. בנושא הפאב: העיריה אוכפת את החוק על ידי מתן קנסות לבתי עסק שפועלים בשבת. סניף הניו פארם ממוקם במרכז מסחרי בשטח המועצה האזורית שער הנגב ולכן לעירייה אין קשר לנושא. הניסיון לקשור אותה תמוה ואף נבזה. שדרות מתפתחת עם אלפי משפחות ממגוון המגזרים והזרמים. לא נאפשר לאדם כזה או אחר לקלקל את מרקם היחסים הטוב השורר בעיר זה עשרות שנים".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שדרות זו עיר מסורתית אפ אחד לא רוצה פה שיפתחו בשבת .סתם מדברים

  יהודיה |
  הגב
 2. לא זכור לי שערוץ 2 "האוביקטיבי" עשה כתבה על שינוי צביון ערי הגליל……

  מחילה שאנחנו דתיים…..

  אנונימי |
  הגב
 3. כשהם רוצים אז יש חוק וכשהם לא רוצים אז אין חוק.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב