מלחמת המגזינים החרדית עולה שלב

שני מגזינים חרדים חדשים יצאו לאור הבוקר, כשהם נלחמים על כיסם של אוהבי המגזין המצליח "זמן". הסיפור המלא

כבר כמה שנים שמגזין "זמן", שהחל לצאת בהתחלה בארה"ב, נמכר בארץ במהדורה עברית, ונחשב למצליח ביותר, ועומד בשנים האחרונות בראש טבלת ה-TGI הסוקרת את החשיפה לעיתונים השונים.

ההצלחה העצומה שלו, כרוכה כנראה בעובדה שהוא מגזין לא-פוליטי, שמתעסק רק בפאן ובמעניין. זהו מגזין שיוצא פעם בחודש, ובו כמה כתבות ארוכות ומרתקות, המקיפות סיפורים ייחודיים ומעניינים מרחבי העולם, לאו דווקא מה"שטעטל" החרדי.

הבוקר, נדהמו הלקוחות החרדים לגלות בדוכני העיתונים שני מגזינים חדשים, הדומים בצורתם ובמהותם למגזין "זמן" הוותיק.

ל'אקטואליק' נודע כי איש העסקים החרדי שמחה ציטרינבוים, בעל משרד הפרסום "ג'מבו", המוציא לאור את מגזין "קריסטל" המיועד לזוגות חרדים מאורסים, ראה את הצלחתו של מגזין 'זמן' וביקש להקים מתחרה, שינסה להתחרות על קהל הלקוחות של המגזין הותיק. הוא הקים לאחרונה צוות, שנתמך בשבועון החרדי הותיק "בקהילה" ועובד איתו בשיתוף פעולה, ומינה את העורך לשעבר של 'זמן', יאיר וינשטוק – איש מערכת 'בקהילה' כיום, שבא עם הניסיון והידע שצבר בעריכת המגזין 'זמן' – לערוך את המגזין החודשי החדש, "כדור" שמו.

כנראה בשל לחץ הזמן או הכוונה להנפיק את המגזין הראשון כבר לתחילת השנה החדשה, לפני ראש השנה שחל בשבוע הבא – או מסיבות של חיסכון בהוצאות על תוכן חדש – השתמשו במגזין החדש בתכנים שכבר פורסמו בעיתון 'בקהילה', כדוגמת סדרת הכתבות על צפון קוריאה, ועוד מספר כתבות שפורסמו במשך השנה האחרונה ב'בקהילה', או למשל הסיפור החדש בהמשכים של מ. ארבל (יאיר וינשטוק) שמתפרסם מזה שבועיים בעיתון 'בקהילה', ומעתה יתפרסם גם במגזין 'כדור'.

אלא שבעלי 'זמן' ששמעו על המתחרה החדש שהולך לקום להם, לא התכוונו לשבת בשקט ולחכות שיבוא מגזין חדש, זול יותר (20 ש"ח), ואולי יכבוש את השוק, ולאחר כ-6 שנים פעילות בארץ של מגזין חודשי, החליטו להחזיר מלחמה שערה ולהוציא מעתה מגזין נוסף חודשי, "מקיף" שמו, שיתחרה במגזין החדש האחר שמוציאים כותבי 'בקהילה', ויתעסק בנושאים מקיפים יותר ממה שמתעסק מגזין 'זמן' החודשי הרגיל. הם התארגנו במהירות הבזק, והצליחו להוציא את המגזין כבר לשבוע הזה, בו יוצא המגזין החדש 'כדור', וכך החל  מהבוקר יכולים הצרכנים לבחור מבין שני המגזינים החדשים, האם הם מעדיפים את המגזין החדש מבית כותבי 'בקהילה', או שמא את המוצר החדש של המגזין הוותיק 'זמן'.

מבולבלים? גם אנחנו.

המודעה על מגזין 'כדור' החדש
המודעה על מגזין 'מקיף' החדש
תוכן מגזין 'כדור'

 

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אדרבה, קנאת סופרים תרבה חכמה

  המרוויחים העיקרים אלו ציבור הקוראים שנחשפים לתכנים מעניינים ומבוקרים, במקום לצרוך אותם ממקורות אחרים.

  רפי |
  הגב
 2. שום דבר אחר, רק קנאה ותחרות.

  מדהים איך אדם חרדי, שאמור להיות מלא בבטחון בהקב"ה, רואה את ההצלחה של אדם שעמל קשות על מגזין, ורק בשביל תאוות בכסף, הלך והקים מגזין שלא רק שנראה אותו דבר, אלא לקח עורך לשעבר באותו מגזין, רק כדי להוריד את המגזין הראשון…..רק מראה מאיפה הבעיות שלנו בארץ מגיעות, כבר אמרו חכמינו ז"ל, "…..והקנאה, מוציאים את האדם מן העולם" השם ישמור ויציל.

  דוד אברהם |
  הגב