המלחמה בין 'ישראל היום' ל'ידיעות אחרונות' עוברת לכותרות הראשיות

נוני vs שלדון: על רקע נאומו הצפוי של רה"מ בקונגרס, העבירו העיתונים הגדולים את זירת המלחמה ביניהם לכותרות הראשיות. סיקור

הזהות הפוליטית של 'ידיעות אחרונות' (ואתר ynet) מחד, ו'ישראל היום' מאידך, אינה בגדר סוד, אולם על רקע הבחירות הקרובות ונאומו הצפוי של ראש הממשלה בקונגרס – המלחמה עוברת לכותרות הראשיות.

הבוקר התנוססה בעמוד השער של 'ידיעות ארונות' תמונתו של נתניהו עם הכותרת "מאבד את אמריקה", לצג הכותרת התפרסם עמוד "פרשנות" תחת הכותרת "מתנה לאיראן".

בעיתון 'ישראל היום' היו בוטים עוד יותר כאשר מעל הכותרת הראשית (שצידדה, כצפוי, בנסיעתו של רה"מ לקונגרס) התנוססה הכותרת: "ידיעות ו-ynet חצו את הגבול". הכותרת מפנה למאמר מאת איציק סבן, שכותב בין היתר: "גל שחור מתנוסס בשבועות האחרונים מעל מרבית כלי התקשורת במדינתנו. קווים אדומים נחצים כאן. השימוש במילים ובתיאורים כדי להשפיל ולבזות ראש ממשלה שנבחר ברוב דמוקרטי עבר מזמן את הגבול".

סבן מוסיף: זה עבר כל גבול במהלך השתתפותו של נתניהו בהפגנת המיליון נגד פיגועי הטרור בצרפת, כשבתקשורת הישראלית היו מי שהציגו אותו כישראלי הלא מנומס, עבר לחוסר ההשלמה עם החלטת מערכת אכיפת החוק לסגור את מה שקרוי "תיק ביביטורס", ונמשך אתמול בפרסום בולט של תצהיר שכתב עובד במעון ראש הממשלה, כשכל בר דעת מבין שהנייר סובל הכל ובתצהיר אפשר לכתוב כל דבר. איש אינו פוצה את פיו והברנז'ה התקשורתית, במסווה של דאגה ל"זכות הציבור לדעת", מוכנה לקבל רמיסה גסה של כבוד האדם וחירותו ובתנאי שהוא אינו איש שמאל.

היום זה ברור כאור השמש: מרבית כלי התקשורת, ובראשם "ידיעות אחרונות" ואתר האינטרנט שלו ynet, שהפך לבריון השכונתי ברשת, עובדים בשירות השמאל. נדמה שרוב השדרים, הכותבים, הפרשנים, העורכים וה"מומחים" שמגיעים לדפוס ולאולפנים – כולם אנשי שמאל שמפרשנים לנו את המציאות המעוותת כפי שהם חיים אותה בבועה של עצמם.

נדמה גם שיש להם אג'נדה ברורה: לקחת את השלטון מהליכוד ומהעומד בראשו. ומבחינתם כל האמצעים כשרים, אף שהם מודעים לכך שבמו ידיהם ופיהם ושלל דברי הבלע שהם אומרים ומדפיסים, הם גורמים נזק אדיר למדינת ישראל, לא רק בעולם הרחב אלא בעיקר בכך שהם תורמים לטיפוח דורות צעירים של ממורמרים, שלא רואים את הישגיהן האדירים של מדינת ישראל ושל כלכלתה.

נראה שבמסווה של עבודה עיתונאית, הם אנשי שמאל הפועלים בשירות השמאל במטרה ברורה: להסיח את דעת הקהל ולמנוע ממנו לדעת מה הציבור באמת חושב ורוצה. זה לא רק הניסוחים הבוטים שבהם הם משתמשים נגד ראש ממשלה, רעייתו וכל מי שניצב בצד הימני של המפה הפוליטית, אלא הנימה שתמיד ביקורתית, מתקיפה ומזלזלת".

בהמשך עוקץ סבן: "מי שעושה זאת היום ב"ידיעות אחרונות" וב־ynet הם אותם אנשים שבשעתו ניסו באמצעים פסולים להשפיע על משפט רמון לטובתו של הנאשם שהורשע בסוף, ומי שהתייצבו לצד העבריין המורשע, רה"מ לשעבר אהוד אולמרט, ויהי מה.

עד כמה הם מנותקים ממה שקורה אפשר להיווכח מהסבר שנתן לפני יותר משנה עורך ynet במפגש עם סטודנטים. למרות שבעשור האחרון הציבור בישראל בחר בנתניהו לראשות הממשלה שלוש פעמים ברציפות, זה מה שאמר אותו עורך לסטודנטים: "רוב הציבור שמאלני ולכן מקבל תקשורת שמאלנית". הבנתם? עכשיו אפשר להבין מדוע האתר שבראשו הוא עומד מנהל מסע צלב שלוח רסן, שעובדותיו שנויות במחלוקת, נגד כל מי שאינו סר למרותו של הבוס, הלוא הוא מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, והכל, כך נראה, כדי שבבוא העת כל קצות החוטים יהיו בידיו, והפוליטיקאים ישובו להיות מריונטות לצרכיו".

סבן מסיימם את הטור בשאלה: "אגב, קראתם שם לאחרונה ולוּ נימת ביקורת על ציפי, בוז'י ויאיר?"

ec1ce4acb5b287260ecb8a791fdb4a92

3cd8431736d6602cd62ae1f97e3ac351

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. למדו מהזבלון יתדהמן והפסל הטמא

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב