מלחמת הקופות: הגר"ח ביקש: "תפרסמו ביתד"

הפלג הירושלמי פתח לאחרונה בחרם נגד שתי קופות החולים הגדולות כללית ומכבי בגלל שלא פרסמו מודעות בהפלס", המאבק הגיע עד לביתו של הגר"ח –

העיתונות הכלכלית בישראל מפרסמת כתבות על מלחמות בין הפלגים הליטאים על קופות החולים.

הפלג הירושלמי פתח לאחרונה בחרם נגד שתי קופות החולים הגדולות כללית ומכבי בגלל שלא  פרסמו מודעות בהפלס", בשבועות האחרונים נטשו אנשי הפלג הירושלמי את  קופות החולים ומעבר לקופות הקטנות לאומית ומאוחדת .

"אין לנו בעיה שכללית ומכבי לא יפרסמו בכלל בעיתונות החרדית, אבל אם הן מפרסמות אז שיעשו זאת בכל העיתונים, בלי חרמות", אומר יחזקאל אריאל, מפעילי קבוצת ועד ידידי עיתון "הפלס בשיחה לגלובס". לדברי אריאל, הקבוצה העבירה כבר מאות משפחות ללאומית ומאוחדת. במכתבי העזיבה הביעו לקוחות הקופות את זעמם על ההחרמה. "קופה דורסנית", "התעלמות והשפלה", "התייחסות לציבור לקוחות כאל סוג ג'", אלה רק חלק מהביטויים החריפים שהופיעו במכתבים.

"החברות מפרסמות רק בעיתונים היומיים החרדיים האחרים – 'המודיע', 'המבשר' ו'יתד נאמן'", אומר אריאל. "ההחרמה הזאת יוצרת תחושה מאוד בעייתית אצלנו. אנחנו מצפים מהחברות לא להתערב במחלוקת ולא לשפוט איזו קבוצה צודקת ואיזו לא".

 

כמה חברים  נדדו בין קופות החולים? את זה   ניתן יהיה לדעת רק ב־1 ביולי, "אם נפרסם ב'פלס' נסתבך עם 'יתד נאמן' שהם עדיין 95% מהאוכלוסייה החרדית ליטאית, כך שבשום מצב אנחנו לא יוצאים טוב מהסיפור הזה. לפחות אנחנו מנסים לשמור על הסטטוס־קוו", אומר בכיר באחד הגופים הגדולים במשק.

 

לדבריו, "אפילו קיבלנו הצעות לפרסם בחינם ב'פלס' רק כדי לפגוע ב'יתד נאמן', אבל אנחנו מסרבים לשמש כלי במאבק השליטה בתוך המחנה החרדי".

יש לציין כי הפלג הירושלמי ספג מהלומה כאשר קופת חולים מאוחדת פרסמה ב'יתד' למרות המעבר של אנשי הפלס למכבי. הסיבה: אנשי ביתו של הגר"ח קנייבסקי הבהירו כי הגר"ח יצא בחרם על הקופה ולפיכך ביקש הגר"ח שלכל הפחות יפרסמו ביתד, וכך הווה. בשבוע שעבר פרסמה קופת חולים מאוחדת ביתד נאמן, אנשי 'הפלס' התאכזבו.

מכללית נמסר לכלכליסט: כי היא "מפרסמת בהתאם לפריסת מדיה אפקטיבית תוך כדי ניהול תקציב פרסום קטן יחסית ומפוקח. אנחנו מסרבים להיגרר לסכסוך הקיים בין 'יתד נאמן' ו'הפלס', וכאשר הצדדים יגיעו להסכמות נשמח לדון בכך שוב". ממכבי נמסר: "אנו מחליטים על פרסום על פי שיקולים תקציביים כמו גם שיקולים נוספים. בכל מקרה איננו לוקחים חלק במחלוקת בין כלי התקשורת השונים, אם קיימת".

ממשרד הבריאות נמסר כי סמנכ"לית לפיקוח על קופות החולים תקיים בירור בנושא המדובר מול מכבי וכללית.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מרן שר התורה קבע עיתון הפסל אין לקוראו או להחזיק בו ולתומכו

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב