מלחמת חורמה על תפקיד יו"ר האופוזיציה

בוז'י הרצוג מונה ליו"ר הסוכנות היהודית, ובכך נפתחה מלחמת חורמה במפלגת העבודה על כסא יו"ר האופוזיציה. כעת: לבני מאיימת לפרוש מהאיחוד אם לא תמונה לתפקיד

הבוקר מתפרסם כי ישנה עליית מדרגה בעימות סביב כסא יו"ר האופוזיציה, שהתפנה בעקבות עזיבתו של הרצוג לנהל את הסוכנות היהודית, זאת לאחר שמלחמה פנימית במפלגת העבודה על הכסא מול ציפי ליבני שטוענת כי יש לה הסכם רוטציה, מאיימת לקרוע – שוב – את המפלגה.

מקורבי ציפי לבני מאיימים: "אם היא לא תקבל את תפקיד יו"ר האופוזיציה שמגיע לה ביושר, היא תשקול לפרוש מ'המחנה הציוני' ולפרק את שיתוף הפעולה בין מפלגת 'העבודה' ל'תנועה' לקראת הבחירות".

למרות זאת, בכירים במפלגת 'העבודה' אמרו הבוקר לעיתון 'ישראל היום' כי "אבי גבאי לא מתכוון למרות הלחצים למנות את לבני. הוא חושב דווקא למנות את שלי יחימוביץ' שנחשבת למקורבת הבכירה ביותר שלו והמשיכה לתמוך בו בכל הצעדים שעשה".

אך חוץ מיחימוביץ' ולבני יש עוד מי שרואה עצמו מנהיג האופוזיציה, והוא ח"כ איציק שמולי שאמר אמש כי "לא מעלה על דעתי אפשרות שהרצוג הבטיח לתנועה ולציפי לבני את תפקיד יושב ראש האופוזיציה. אני רואה את עצמי כמועמד לכל תפקיד הנהגה במדינה".

בתוך כך, היום תתכנס וועידת מפלגת 'העבודה' לאשר את ההחלטה הדרמטית של גבאי לבטל את הבחירות לוועידה. פעילים במפלגה מאיימים לפוצץ את הכינוס ולטרפד את היוזמה של גבאי.

בעניין הזה גבאי ממשיך לספוג אש והפעם מח"כ איתן כבל שאמש המשיך במתקפה הישירה נגד אבי גבאי בראיון לערוץ 10 כשאמר "אם גבאי גורם לי להתגעגע לאהוד ברק – זה אומר הכל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.