מלכודת דבש • גפני תוקף את לפיד: "ראוי שילמד את כלכלת ישראל"

שר האוצר החדש עוד לא הספיק להתרווח על כסאו במשרד האוצר וכבר וסופג קיתונות של בוז מהברנזה' הכלכלית ומיו"ר ועדת הכספים היוצא משה גפני, "כלכלה לא מנהלים בפייסבוק והאוברדרפט של המדינה לא צץ פתאום". תוקף גפני את לפיד, "ראוי היה ששר האוצר הנכנס ילמד קודם את כלכלת ישראל לפני שיתרברב בפייסבוק על הצעדים שיעשה ובהם קיצוצים ופגיעה בשכבות החלשות", מוסיף גפני בתגובה להודעה שהוציא לפעילי 'יש עתיד'.

"אילולא עסק לפיד במשא ומתן הקואליציוני, בג'ובים ובנושאים פופוליסטיים, היה לו זמן ללמוד ולהבין את תפקידו החדש". הוסיף גפני.

דברי של גפני מגיעים לאחר שלפיד כתב בפייסבוק, "אני מתכוון לקצץ גם במקומות הכואבים. יהיה קשה, יהיה מלחיץ, אבל יש לזה גם יתרון: אם נעשה את זה עכשיו, זה לא יהיה ארוך".

"עזבו אתכם ממילים כמו 'גירעון' או 'משבר פיסקלי', אני אסביר את זה הרבה יותר פשוט: באתי לשפץ את הבית, אבל אז גיליתי שבחשבון שלנו יש אוברדרפט. איזה אוברדרפט? מפלצתי, מבשר רע, הולך וגדל. איך זה קרה? כמו כל אוברדרפט: בזבזו המון כסף שלא היה, לא הגיע כסף שחשבו שיגיע, לקחו התחייבויות שאסור היה לקחת", כותב לפיד.

לפיד ספג גם מנת ביקורת לא מעטה מגולשים בדף הפיסבוק שלו שקראו לו שלא לפגוע במעמד הביינים, כפי שהדברים נראים לעת עתה, עם הגשת מנת התקציב, סקרי דעת הקהל ישתנו מהקצה אל הקצה, לפיד נלכד עמוק עמוק במלכודת הדבש שבישל נתניהו לדוגמן של הפוליטיקה החדשה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.