מלכות הרשעה \ דעה

ההתנהלות בתיק של כבוד הרב פינטו זה ביזיון גדול לכל מערכת המשפט של מדינת ישראל. הפרקליטות והעומד בראשה מתנהגים כבריונים בארגון פשע גדול. תלמיד הרב פינטו בטור כואב.

את החלטת בית המשפט המחוזי בלוד מאתמול, המבטלת את שחרורו המוקדם של הרב פינטו, ניתן להגדיר בהחלט כרדיפה אכזרית. רדיפה אכזרית של מלכות הרשעה.

בית המשפט המחוזי, אימץ פה אחד, את ערעורה הריק מתוכן של הפרקליטות והפך את החלטת ועדת השחרורים, המורה על שחרורו המוקדם של כבוד האדמו״ר.

למרות מחלתו הקשה של הרב, למרות נסיבותיו האישיות הקשות והסבוכות ולמרות החלטת ועדת השחרורים המנומקת היטב והמורה פה אחד על ניכוי שליש, כמקובל, לכל אסיר העומד בתנאי החוק, החליט בית המשפט המחוזי, לבקשת הפרקליטות, לבטל את השחרור.

ההודעה שפרסמו אתמול מקורביו של כבוד הרב פינטו, כנגד החלטת בית המשפט וכנגד הפרקליטות, עוררה קול זעקה גדול.

החלטת בית המשפט מהיום ממחישה טוב מכל החלטה אחרת את התחושה הציבורית ההולכת ומתרחבת לפיה עקרונות הצדק של מערכת המשפט פינו את מקומת לתאוות נקם, השפעת מקורבים והשפעת מניעים זרים על מערכת המשפט.

החלטת הפרקליטות לערער על ניכוי השליש של הרב פינטו, והחלטת בית המשפט לחזור בו עקב לחציה של משפחת ברכה המקורבת לראשי מערכת המשפט, מוכיחה טוב מכל מאמר פרשנות או תחקיר עיתונאי שדין אחד למקורבים ומועדפים ודין אחר למי שאינם כאלה.  כעת הגיעה העת לדרוש חשיפה מלאה של תיק ברכה במח״ש.

 

קשה יהיה למערכת המשפט להסביר כיצד שורת אסירים החשודים במעשים חמורים ביותר כגון: השופט דן כהן, שר האוצר הירשזון, איש העסקים דני דנקנר, האנס חנן גולדבלט, והאנס ארז אפרתי משוחררים לחופשי בניכוי שליש, בעוד הרב יאשיהו פינטו המוגדר אסיר למופת, אשר הביע חרטה ונאבק על חייו עם מחלת סרטן ההולכת ופושה בגופו, ימשיך להינמק בכלא למרות שעמד בכל דרישות הפרקליטות ושמר על התנהגות מופתית במשך כל תקופת מאסרו, והביע חרטה מלאה וכנה על מעשיו כלקח ממקרה הנשיא לשעבר משה קצב.

 

מסתבר שחטאו המרכזי של הרב  פינטו הינו בכך שהוא אינו שייך לקליקת השופטים המקורבים כי אז היה משוחרר כבר מזמן, או לקליקת נבחרי הציבור המקורבים כי אז היה עונשו מקוצר עוד יותר,  או לקליקת אנשי העסקים המקורבים כי אז היה משתחרר ללא ציוץ או ערעור מצד פרקליטות המדינה.

 

מסתבר שלמערכת המשפט יש מדיניות נפרדת לכל אסיר לפי שיוכו החברתי, שיוכו הדתי ושיוכו המעמדי.

 

בכוונת הרב לערער לבית המשפט העליון ולדרוש חשיפת מלוא המסמכים וההקלטות שהוסתרו בפרשה.״

 

החלטת ועדת השחרורים, המורה על שחרורו המוקדם של כבוד  הרב לא הפתיעה אף אחד, כאמור כבוד הרב עמד בכל דרישות החוק ובכל הקריטריונים המאפשרים שחרור מוקדם כמקובל. אבל משום מה, היא זכתה לסיקור תקשורתי נרחב במשך שבוע ימים, שבו כל ערוץ תקשורת חיפש להשמיע ולתת במה לדעתו של כל מי שטוען שאינו נמנה עם תומכי  הצדיק.

משפחתו ומקורביו של אפרים ברכה ז״ל החלו במרתון ראיונות תקשורתיים, שמהותם אינם ברורים כלל ועיקר.

היתכן שפרח מזכורנם כי רק לפני 5 חודשים התפרסם סרט בתקשורת שבו אשתו וילדיו של אפרים ברכה ז״ל מדברים בקולם ומספרים לכל העולם כי הוא התאבד בגלל אותה חקירת מח״ש שנפתחה כנגדו?!

מפיה של אשתו נאמר:״התקשרו אליו ממח״ש ואמרו לו שביום ראשון באים לעצור אותך״

כידוע, זהו אותו יום ראשון שלפנות הבוקר, שם קץ לחייו אפרים ברכה באמצעות יריה בליבו כשהוא לבוש במדים המשטרתיים. כנראה שהסיבה לכך שהוא רצה למות כראש יאח״ה ולא רצה שאף אחד יקח ממנו את התפקיד.

 

הייתכן שכל זה נשתכח מראשם או שמא הם חושבים שהציבור מטומטם עד כדי כך, ששכח את מה שנאמר מפיהם לפני 5 חודשים?!

הלוא, הם אלה שהצהירו ואישרו את מה שניסה היועץ המשפטי לממשלה דאז, יהודה ווינשטיין ופרקליט המדינה שי ניצן, להשתיק ולקבור בכל כוחם ובכל גופם.

הייתה קיימת חקירת מח״ש כנגד אפרים ברכה ז״ל ומתוך ביתו, מאשרים שהוא כל כך חשש ממנה עד שהחליט לשים קץ לחייו, שבועיים לפני חתונת בנו בכורו, בכדי לא לעמוד בפני אותה חקירה!

 

אז לא ברורה התנהגותם של מקורביו, האם הם החליטו לעשות לו חיבוט הקבר?! האם מטרתם היא לעורר את המתים ולהציף את קלונו במותו?!

הרי בחדרי מח״ש נמצאים בתוך כספת שמורה, תיק החקירה כנגד אפרים ברכה, תיק שכלל בחובו חומרים רבים וקשים כנגדו בפרשת עיריית אשדוד, בפרשת עיריית רמת גן, בפרשת חזון ישעיה, בפרשה של העבריין בן כהן, בעניין ההדלפה בחקירת בית ראש הממשלה ועוד.

 

התנהלותה של הפרקליטות בעניינו של כבוד הרב פינטו, למן הרגע הראשון הייתה כסימון מטרה וסיקול ממוקד בכל מחיר. החל משלבי החקירה הראשונים, שבה מנעו בכל דרך אפשרית לקיים את החקירה, כנדרש עפ״י החוק, במח״ש ובחרו לקיים אותה דווקא ביחידה של אפרים ברכה, כשפקודיו הם אלו שאמונים על החקירה. עורכי דינו של כבוד הרב פינטו זעקו אז על העיוות הנורא וביקשו להעביר את החקירה ליחדיה אחרת ולו רק מן הטעם של למראית פני הצדק, אבל בתיק הזה, גם מראית פני הצדק לא עניין אף אחד. הוחלט לרדוף את כבוד הרב פינטו בכל מחיר!

 

ההתנהלות בתיק של כבוד הרב פינטו זה ביזיון גדול לכל מערכת המשפט של מדינת ישראל. הפרקליטות והעומד בראשה מתנהגים כבריונים בארגון פשע גדול.

היעלה על הדעת שבמערכת המשפט של מדינת ישראל שנת 2016, ירצה אדם עונש מאסר על תיק שמעולם לא קיבל בו את חומרי החקירה?!!! היעלה על הדעת שחומר בסיסי כל כך בתיק, כגון חיקור הדין של אמריקה עם השאלות שנשאלו שם, לא יימסר?! בריונות זאת התשובה לכך!

 

״בריונות, רדיפה, שנאה, אפליה וכל מידה רעה״ אלו המילים שנשמעות מפיהם של עורכי דינו של כבוד הרב פינטו, שממאנים להאמין כי בית המשפט הפך את החלטת ועדת השחרורים הכל כך מוצדקת. עניהם נשואות לבית המשפט העליון, בעיקר מתוך המטרה האידיאולוגית של ״וביערת הרע מקירבך״ ו״צדק צדק תרדוף״

ואני לכשעצמי נותר ספקן, מלכות הרשעה כבר אמרתי?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.