מלכיאלי: "אנו בטוחים שחוק הגיוס יחוקק ונמשיך בעשייה"

"אין ספק שלאיש אין אינטרס ללכת לבחירות, אף שאיננו חוששים מכך", אומר ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס

בראיון הבוקר ל'ישראל היום', התייחס ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס, למשבר חוק הגיוס. "אין ספק שלאיש אין אינטרס ללכת  לבחירות, אף שאיננו חוששים מכך. אלמלא התבטל בבג"ץ, חוק הגיוס היה קיים ולא מפריע לאיש, ואנו בטוחים  שהוא יחוקק ונמשיך בעשייה. ש"ס כחברה בקואליציה רשמה שורה של הישגים חברתיים והשקעות חסרות תקדים בפריפריה, בנגב והגליל. לכן ש"ס מאמינה שהמשך קיומה של הממשלה הנוכחית יאפשר את המשך הסיוע לשכבות החלשות".

בהמשך נשאל על ידי המראיין, גדעון אלון, גם על חקירות ראה"מ נתניהו.

לדעתך על רה"מ לצאת לנבצרות או שהוא רשאי להמשיך בתפקידו?

"כל עוד לא הוגש נגדו כתב אישום עומדת לזכותו חזקת החפות, ולכן אין מניעה שימשיך למלא את תפקידו. הקואליציה הזו פועלת בצורה טובה, למה לפרק את הממשלה? לא ייתכן שהמשטרה תהיה גם החוקרת וגם  התליינית".

ואם וכאשר יוגש נגדו כתב אישום?

"גם אז אין שום סיבה שראש הממשלה יתפטר. החוק מאפשר לו להמשיך בתפקידו עד שיהיה פסק דין סופי ומוחלט. אי אפשר להיות יותר צדיקים מהחוק. אם יש למישהו טענות לחוק שייזום תיקון לחוק, אבל אני סבור שיש לכבד את החוק ולכן אין סיבה  שהוא יתפטר".

מלכיאלי גם סיפר על מהלך כניסתו לכנסת:

מה גרם לך לנטוש את הלימודים בישיבה ולעבור לפעילות ציבורית?

"הפעילות הציבורית שלי החלה בשכונת מגוריי. רבני השכונה ביקשו שאייצג את הציבור החרדי, לאחר מכן נבחרתי לתפקיד במינהל הקהילתי  בשכונה. לאחר  10 חודשים היו בחירות לעיריית ירושלים, ואריה דרעי, שכלל לא הכרתי אותו, פנה אלי ואמר לי שהוא מחפש צעירים מהשכונות שייצגו את  ש"ס בעירייה וביקש ממני להירתם לכך. אחרי שנתיים וחצי דרעי בישר לי שהחליטו להציב אותי במקום ה-11 ברשימת  ש"ס לכנסת".

האם יש הצדקה שילדיי ונכדיי ישרתו בצה"ל ואתם תעסקו רק בלימוד תורה? נשאל מלכיאלי.

"קיבלתי פטור משירות כי למדתי בישיבה, אבל התנדבתי גם לשירות אזרחי. אני סבור שצעירים חרדים שאינם לומדים לפחות 45 שעות שבועיות בישיבה אינם זכאים לפטור משירות".

מדוע אינכם מקבלים את העיקרון  "חיה ותן לחיות" ותובעים לסגור מרכולים בשבת?

"במרחב הפרטי כל אחד יכול לעשות כרצונו, אבל כשמדברים על המרחב הציבורי המצב שונה, משום שחילול שבת פוגע בצביון היהודי של המדינה. איננו יכולים לומר שאנו מדינה יהודית  ולחלל את השבת בפרהסיה".

אתם מבקשים למנוע קיום משחקי כדורגל בשבת. זו לא כפייה דתית?

"הדרישה נובעת מפניות שהגישו אזרחים חילונים שטענו שהם רוצים לבלות את השבת עם משפחתם, אך המעסיקים שלהם מחייבים אותם לעבוד בשבתות. אזרחים שעובדים כשוטרים וכסדרנים במשחקי כדורגל אינם עבדים. אותו הדבר לגבי אלה שעובדים  במרכולים".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.