מלכיאלי הודף את הביקורת ומבטיח: "נגיש בקשה לדיון נוסף"

הקרב על השבת בירושלים: חבר המועצה מטעם ש"ס בתגובה ראשונה לביקורות נגדו: "הבנתי שיש רוב להתנגדות והלכתי לדיון חשוב בנושא בתי הכנסת. בהתייעצות עם היו"ר דרעי הוחלט שנדרוש דיון נוסף"

הרוחות בקרב הנציגות החרדית בעיריית ירושלים סוערות בעקבות כיחשלון ההצעה לשמירת השבת במתחם התחנה. מי שעומד במרכז הסערה ומואשם בכך שהיעדרותו הובילה לכישלון הגדול, חבר המועצה מיכאל מלכיאלי, הגיב לפני זמן קצר לביקורות נגדו.

לטענת מיכאלי, הוא היה סבור כי ההצעה תיכשל בכל מקרה ולכן לא נכח בדיון.

בנוסף הבטיח מיכאלי כי יגיש בקשה לדיון נוסף בהצעה.

כזכור, לפני זמן קצר נערכה בוועדה המקומית הצבעה על ההצעה להתנות את אישור תכנית 'מתחם התחנה' בכך שישמרו על קדושת השבת במקום.

מטעם המפלגות החרדיות נכחו במקום: יצחק פינדרוס, ישראל קלרמן וחיים אפשטיין, שהמתינו לחבר המועצה מטעם ש"ס שיגיע לישיבה ובכך יסייע לאישור ההצעה אל מול התנגדותם של חברי המועצה החילונים.

משבושש מלכיאלי לבוא ולא ענה לטלפונים, ניסו הנציגים החרדים להזעיק את ממלא מקומו במצב כזה, צביקה כהן, אלא שגם הוא לא הגיע.

כתוצאה מההיעדרות – המסתמנת כמכוונת – נפלה ההצעה והחילונים בעיר רשמו ניצחון נוסף, כשגם מתחם התחנה יפעל בשבתות.

כאמור, תחושת ההחמצה בקרב הנציגות החרדית בבירה גדולה מאוד, זאת בשל העבודה כי אצבע נוספת יכלה להכריע את הכף לטובת שמירת השבת באחד ממקומות הבילוי הפופולאריים בעיר.

ל'קוקר' נודע כי מאז הכישלון שורר מתח רב בין ש"ס למפלגות החרדיות האחרות בכיכר ספרא. במקביל נשמעים חילופי ההאשמות בתוך סיעת ש"ס.

בשעות הקרובות תתברר, מן הסתם, התמונה לחלוטין, אולם כבר עכשיו יש מי שמאשימים את נציגי ש"ס בכך ששהיעדרות שלהם אינה מקרית, וכי היא נעשתה בשל קבלת טובות הנאה מראש העיר.

כאמור, מיכאלי וש"ס הודפים כעת את הביקורת ומבטיחים לפעול כדי להביא לתיקון הכישלון.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. את שס לא מעניין היהדות רק כבוד וכסף!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב