מלכת היופי מספרת: כך חזרתי בתשובה

הילדה מדרום הארץ עברה לא מעט תהפוכות וכעת היא מתקרבת לדת. בראיון למגזין מאקו היא מספרת על חזרתה בתשובה ועל המניעים לכך. { "עם לבוש צנוע מרגישה מוגנת" }

מור ממן (21)שהוכרזה כמלכת היופי של ישראל לשנת 2014 חוזרת בתשובה. הילדה מדרום הארץ עברה לא מעט תהפוכות וכעת היא מתקרבת לדת. בראיון למגזין מאקו היא מספרת על חזרתה בתשובה ועל המניעים לכך.  "אתה יודע מה זה לחזור בתשובה?", היא שואלת ומשיבה "לחזור בתשובה זה אומר שאתה לוקח משהו אחד שהוא לא טוב בך ומתקן אותו. ברגע שעשית את זה ממקום אמיתי, חזרת בתשובה".

מור מספרת על הרגעים בהם החליטה שהיא עוזבת את כל הריאליטי ושבה למקורות, "התחלתי לחזור בתשובה בספטמבר האחרון. אני לא יודעת איך זה הגיע אליי, אבל הכל התחיל מסרטון ביוטיוב. צפיתי ברבנית רונית ברש ושמעתי את הדברים שלה והיא שאבה אותי. ראיתי עוד סרטון ועוד סרטון – עד שצפיתי בכולם. ישבתי מחוץ לבית כנסת ולא הפסקתי לבכות", היא נזכרת ודומעת. "הרגשתי שדי, חלאס. נמאס לי מהעולם השקרי הזה. כמה אני יכולה לקנות? כמה אני יכולה להיות ריקנית? כמה אפשר לבלות? כמה אפשר להיות עם אנשים סביבך שרק מדברים על מה עשית ומה הם עושים? כשאני מדברת על זה אני נזכרת כמה כואב היה לי. הרגשתי שהגעתי לנקודה שגם בן הזוג שלי לא מבין אותי".

על הרבנית רונית ברש שחיזקה אותה היא מספרת למאקו, "את רונית בכלל לא פגשתי בתקופת הפרידה, הכרתי אותה בזמנו רק מסרטונים שצפיתי בהם במשך חצי שנה. פגשתי אותה לראשונה לפני כשבועיים כשהתארחתי בתכנית של אלירז שדה. היום אנחנו בקשר, אנחנו מתכתבות ומתכננות לטוס לאומן יחד. אפילו הזמנתי אותה לערב הכנסת ספר תורה שלי בירושלים".

"אם אני אגיד לך מה אני מרגישה אנשים יחשבו שאני שקרנית, אבל כלום לא קשה לי. יש מי שתגיד להם לשמור שבת וזה יהיה להם הכי קשה בעולם, אבל לי לא. אני עובדת כל כך קשה כל השבוע, אז בשבת בין כה וכה אני אוהבת להיות בבית עם המשפחה. הייתי באומן לפני כשלושה חודשים, חוויה מדהימה. זה נתן לי המון כוח".

על האפשרות בה היא תכסה בקרוב את ראשה היא מספרת,"אולי זה יקרה, אבל לאט לאט. ככה זה בדת. אני משנה בהדרגה את המידות שלי והופכת לאדם יותר טוב. מבחינתי להיות אדם טוב זה אומר הכל. עדיף שאני אהיה טובה מאשר שאני אלבש משהו שהוא לא אני. עכשיו אנחנו בפסח – מה עושים בפסח? מנקים הכל ומחזירים מה שצריך. מה זה אומר לחזור בתשובה? לנקות את כל התכונות ולהחזיר רק את הטובות שבך".

מור מחקה את תמונות הפריצות מדף הפייסבוק שלה ומסבירה"אני פשוט חושבת שיש משהו בצניעות שהוא הרבה יותר מסקרן ומוגן. כשאני מתלבשת צנוע אני מרגישה מוגנת ושלא כל העיניים עליי. אני סוף סוף יכולה לבוא לפגישה עם מישהו והעיניים שלו לא תקועות לי במקומות שאינם הולמים, זה הרבה יותר כיף לי".

המודל לחיקוי שלה זו לינור אברג'יל. "באנו מאותו מקום. אמנם אני לא זכיתי במיס עולם, אבל שתינו כן נחשפנו לעולם הזה והבנו שיש דרך אחת לחיות. ביום יום כולנו עסוקים רק בגוף – מה אנחנו לובשים, מה אנחנו קונים, אבל אנחנו לא עוצרים ואומרים מה קורה עם הנשמה. אם תוציא את הנשמה מהגוף הוא לא יעבוד. צריך לדאוג לנשמה. אני מסתכלת על לינור, איך היא לקחה על עצמה כיסוי ראש, זה משהו עצום בעיני".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.