ממאוחדת למכבי: מסע התלאות של מבוטחי 'הפלס'

‫המלחמה בין העיתונים החרדיים מגיעה לקופות החולים – לאחר קרב מתיש מול קופת החולים 'מאוחדת' ב'פלג' התאכזבו מיחס הקופה והחלו להעביר מבוטחים לקופה בה הם נלחמו: 'מכבי'. ■ מנהל קו המאבק אברהם טריגר לקוקר: "מאוחדת פרסמה קמפיין בכל העיתונים חוץ מהפלס, ולפיכך יצאנו במאבק וקראנו לכל המנויים לשוב ממאוחדת למכבי. כחלק מהמאבק: פרסמו ב'פלס' הודעת יח"צ עבור מכבי‬.

ממכבי למאוחדת – ממאוחדת למכבי. זה מסלול היסורים שעברו מנויי עיתון 'הפלס' במאבקם ההירואי כנגד קופות החולים והחברות הגדולות במשק שאינם מפרסמים בעיתון הפלס.

במהלך השנה החולפת נאמני עיתון הפלס נקראו על ידי מנהל קו המאבק אברהם טריגר, לעזוב את קופת חולים מכבי וכללית, לקופות מאוחדת ולאומית.

על פי הפרסום  בגלובס רשמה כללית ירידה ריאלית של 2,415 מבוטחים, ואילו מכבי רשמה ירידה ריאלית של 2,412 מבוטחים במעבר האחרון. בקופות החולים סיפרו לגלובס בשעתו כי אכן התבצעו מעברים "חריגים" בירושלים ובבני ברק. באזורים האלה איבדו מכבי והכללית מאות מבוטחים, וסיימו את מהלך המעבר האחרון במאזן שלילי, בעוד שקופות החולים לאומית ומאוחדת סיימו עם מאזן חיובי.

אלא שבחודש האחרון חלה תפנית בעלילה, קופת חולים 'מאוחדת' יצאה במסע קמפיין נרחב בעיתונות החרדית, עיתון 'הפלס' לא זכה לנתח הראוי ולו לא לחצי עמוד, למרות שטריגר וחבריו העבירו נתח גדול מקוראי הפלס לקופת חולים מאוחדת ונשכבו על הגדר בשביל הקופה.

הנקמה לא איחרה לבוא ובמהלך החודש האחרון קרא טריגר מעל גבי 'קו המאבק' של 'ידידי הפלס' לשוב לקופת חולים "מכבי" כמחאה על הדרת הפלס מהקמפיין הפרסומי של החגים.

טריגר

 לטענת טריגר, למעלה מאלף ממבוטחי מאוחדת שבו לקופת החולים מכבי, "הודענו ב"קו המאבק" לכל הלקוחות של מאוחדת לחזור למכבי", מספר טריגר לקוקר. "ב"ה, עברו מעל אלף לקוחות ברבעון האחרון שהסתיים ביום שישי". הוא טוען.

על פי החוק, ניתן לבצע מעבר בין קופות חולים בשישה פרקי זמן שונים בכל שנה. בכל נקודה כזו עוברים בין 17 אלף ל-22 אלף מבוטחים מקופה אחת לשנייה

והנה, לאחר התפנית, ב'הפלס' פורסם ביום שישי כתבה פרסומית מטעם קופת חולים מכבי שירותי בריאות.  קוראי "הפלס" שיפשפו את עינהם ותהו האם מדובר בעצם שזורקת מכבי -לקראת שיתוף פעולה עתידי – או כתמורה למעבר הלקוחות בעלי "ההשקפה הצרופה".

פל

גורם במכבי הגיב שלא לציטוט ואמר כי מדובר בניסיון חנופה של הפלס ותו לא, "אין שום קשרים בין מכבי להפלס". גם טריגר מודה שאין שיתוף פעולה בין מכבי להפלס וטוען כי מדובר בתגובה לקמפיין של מאוחדת בעיתונים החרדים, "עשינו הכל למען המערכה".

ובכן, בתוך שנה הספיקו מבוטחי הפלס לעבור ממכבי למאוחדת וחוזר חלילה. אך בשיחה שערך' קוקר' עם כמה מבוטחים הם לא מתלוננים ואומרים כי "הם מוכנים לעשות הכל למען רבם הרב אוירבך". מנגד, יש גם קולות של מבוטחים פתוחים יותר שאינם מרוצים מקצב המעברים החדים.

מקופות החולים "מאוחדת ומכבי" לא נמסרה תגובה רשמית לדברים, משתתקבל נשמח לפרסמה.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הכתב שכח לציין שבתגובה למעבר ממכבי למאוחדת עברו ברבעון שאחריו כמה אלפי מבוטחים ממאוחדת ןמכבי כדי לחסום את נאמני הפלס והמגמה היתה להעביר עוד כמה אלפים וזאת ללא מאמץ כי מדובר בציבור הגדול פי עשרים מאנשי הפלס.
  בתגובה למפלה זו התנערה מאוחדת מהפלס ואנשיו והחלה בפרסום מסיבי ביתד נאמן.
  האכזבה של אנשי הפלס וטריגר מהמהלך הביאה אותם להפוך את הכרית עד שיצטרכו להפוך אותה שוב בעקבות פרסומים של מכבי ביתד נאמן ולא בהפלס.
  אין חברה נורמלית במשק שמחפשת להסתבך עם הציבור החרדי ע"י פרסום בהפלס.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. עד מתי נחזה במאבק המיותר בין שני עיתוני הציבור הליטאי. אשר גורם נזק לכל העיתונות החרדית כאשר חברות גדולות כדוגמת הקופ״ח לא מפרסמות כלל….זה גורם נזק גדול ומשמעותי גם לנו חברות הפירסום…ואין שום הגיון נורמלי שלא נאפשר לכל חברה לפרסם את עצמה בכל עיתון שהיא חפצה בו……ובמיוחד הפלג הבני ברקי חייב להשלים שקיים ציבור גדול ונחוש שתומך בעיתון המתחרה -הפלס,והמלחמה נגד הפרסום בפלס מזיק לעצמם הרבה יותר ממה שמזיק לעיתון הפלס…….ומכאן הקריאה למחרימי עיתון הפלס חיזרו לשפיות אין שום צורך להכנס לפניקה גם במודיע השלימו בקיומו של המבשר….. ושלום על ישראל….

  יעקב הורן |
  הגב
  • מדובר בקומץ אנשים אשר במהלך 20 שנה יצאו כנגד כל גדולי ישראל
   והנה הרשימה
   מרן הרב עובדיה
   מרן הרב וואזנר
   מרן הרב מיכל פינשטיין
   מרן הרב מיכל לפקובי'ץ
   מרן הרב בנימין זילבר
   מרן הרב דוד פוברסקי
   מרן הרב חיים גרינימן
   ולהבח"לח
   מרן הרב שטינמן
   מרן הרב חיים קניבסקי
   מרן הרב ניסים קרליץ
   מרן הרב דב לנדאו
   ועוד רבים רבים וכל זאת בכח עיתונם – לשעבר- יתד נאמן
   ברוך השם הקב"ה הוציא את העיתון מידם והעבירו לקבוצה המכבדת את גדולי ישראל כולם
   ברגע שניתן להם עיתון ביד ברור כשמש שהם ישובו לתקוף את גדולי ישראל
   כעת שאין להם כח הם ממשיכים להמריד ולהפיץ שקרים בכל העולם כנגד מרן הרב שטינמן והרב קניבסקי
   קל וחומר כשיהיה להם כח ביד שהם יעשו זאת
   אסור לתת להם שום דריסה במחנה היראים
   למען עתיד העם והיהדות החרדית

   איציק |
   הגב
    • גם דאעש צודקים? כנראה שלדעתך התשובה חיובית ומכך מגיע הנחישות לפעול מול הפלג

     יאיר |
     הגב
   • ממה אתה רדוף יש להם כבר שלוש שנים עיתון -הפלס ומעולם הוא לא תקף גדולי ישראל מכל חוג שהוא……ואדרבה העיתון שמיצג את הפלג הבני ברקי היום , הוא התוקף ומשמיץ בצורה מכוערת את אנשי הפלג הירושלמי ההולכים במסירות ובנחישות לאורו של מרן רה״י הגרש״א שליט״א…..ומכול הרשימה המכובדת שהזכרת, מעולם לא תקפו אותם באופן אישי,אלא נלחמו על דעות והשקפה פשרנית כדרך שלחמו כל גדולי ישראל בדורות קודמים ,וכל מי שסתה מן הדרך המסורה נלחמו בדעותיו אך לא באופן אישי מקסימום התעלמו ממנו…אך מעולם לא היה מאבק מטופש של מי בראש,וכן כהיום רק הפלג הבני ברקי נלחמים על כך,אך בפלג הירושלמי מעולם לא הגיבו בזה והדבר מזכיר את המחלוקת של קורח ועדתו שהיה על הנושא מי בראש ובמחלוקת הזו היה רק צד אחד ,אך משה רבינו נפל על פניו ומסר את התגובה לה׳….התבוננו בזה ,ושבו בתשובה…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
    • נו באמת אתה פוגע באינטליגנציה של הקוראים מה שכחנו ממה שעשה נתי גרוסמן במשך שנים בהם תקף את כל מי שלא חשב כמוהו?
     ברור שעתה שהם מקוששים זקנים לבנים שיעמדו ו/או שישבו במזרח אצלם עכשיו הם אוהבי שלום בדחוק כפי שהחמאס רוצה הפסקת אש אחרי שתוקפים אותו
     אתה חושב שאם עוד שקר ועוד שקר יעזור לכם
     מלבד כל זאת השכם והערב עיתונו של נתן ממשיך עתה גם לתקוף את גדולי ישראל במסרים מוסתרים היטב

     שמילו |
     הגב