ממגן השקופים עד לבית בספסופה (וידאו)

בפרויקט מיוחד של חדשות 2 Online מסכם יאיר שרקי, כתב לענייני דתות בחדשות 2, את הקאמבק של דרעי לממשלה, מכאן אפשר רק לעלות. צפו { שרקי מסכם שנה}

בפרויקט מיוחד של חדשות 2 Online מסכם  יאיר שרקי, כתב לענייני דתות בחדשות 2, את הקאמבק של דרעי לממשלה, ממגן השקופים עד לבית בספסופה: "להחזיר עטרה ליושנה זו הסיסמא הנצחית של מפלגת ש"ס, אבל לא לעטרה הזו דרעי התכוון. השנה הזו, כמו כל הקריירה הפוליטית שלו, הייתה סוג של רכבת הרים: הוא לא מצא מנוח והחליף שלושה משרדי ממשלה תוך שנה. הוא אמנם שב למשרד המיתולוגי אותו הוא נאלץ לעזוב בתחילת שנות ה-90, אך תוך זמן קצר התבשר על החקירה נגדו – כאילו לא עברו 20 שנה". קובע שרקי.

שרקי חושב כי "עדיין יש לא מעט הבדלים בין דרעי של אז לדרעי של היום: הוא ממלכתי יותר, שקול יותר ואחראי – גם במשבר הנוכחי וגם בקבינט. עם זאת, תדמיתו כ"מגן השקופים" נפגעה קשות עם פרסום התמונות מבית הנופש בספסופה. הוא נמצא כרגע בנקודת שפל – אם כי הוא כבר הוכיח שמוקדם להספיד אותו". הפרשנות המלאה – בוידאו המצורף.

 

ומה חושב דרעי על השנה החולפת? במסר מצולם שהעביר לחדשות 2 Online, אמר השר כי "עבדנו מאוד קשה בשנה האחרונה והשגנו ברוך השם כמה הישגים חשובים מאוד לשכבות החלשות. הורדנו את מחירי התחבורה הציבורית, נוריד את מחירי המים – זה יחסוך אלפי שקלים למשפחות".

 

דרעי לא שוכח לציין את  פתיחת חופי הרחצה ללא תשלום ). "נגדיל את שכר המינימום עד שנגיע ליעד של 30 שקל לשעה כפי שהבטחנו, כדי שאנשים יעבדו ויתפרנסו בכבוד – ודאגנו לעסקים הקטנים, שאנשים ישלמו תוך 30 יום".

 

"הוקם משרד הפריפריה עם תקציב של מאות מיליוני שקלים, לשיקום פיזי וחברתי", הוסיף דרעי. "בשנה הבאה בעזרת השם אנחנו נמשיך לדאוג לשכבות החלשות בתקציב המדינה, אני אדאג לעשות לכל עיירות הפיתוח ולכל שכונות המצוקה צדק חלוקתי. אנחנו ניקח מהרשויות העשירות ונעביר לרשויות החלשות – בזה אני רואה את היעד הגדול".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.