הבשורה של דואר ישראל

ממחר: דואר ישראל יחוייב לציין את שם השולח על חבילות דואר רשום

החל ממחר כל חברות המשלוחים והדואר יחוייבו לציין את שם השולח על גבי דבר דואר רשום בישראל, מטרת הצעת החוק שנכנסת מחר לתוקפה באה להקל על הנמען המקבל את דבר הדואר לדעת מהי מידת הדחיפות של דברי הדואר, החוק נועד להגביר את השקיפות ולאפשר לכל אזרח להחליט האם הוא מעוניין להגיע לסניף הדואר ולא לחלות את זמנו על חבילות שאין בהם צורך.

כידוע עד לתיקון זה, דואר ישראל לא חוייב לציין בהודעה לנמען את שם השולח זאת למרות שבעת מסירת דבר הדואר מחויב השולח למסור את שמו ומענו, יוזם החוק ח"כ אורי מקלב אמר "חוק מונע טרטור מיותר שאין כל צורך בו, כדי שהנמען יוכל לשקול את צעדיו בנוגע לאיסוף דבר הדואר, מן הראוי שתעמוד לו הזכות לדעת מי שלח לו את דבר הדואר והוא יחליט האם הוא יאסוף את דבר הדואר אם לאו. מה שקורה הוא שאנשים מקבלים הודעה על דבר דואר, עומדים שעה ארוכה בתור ולבסוף מקבלים מכתב שכלל הוא לא חפץ בו"

הצעת חוק זו באה אף לתקן את הפרצה הקיימת ב"חוק הספאם" שאוסר על הפצת דבר פרסומת באמצעות מערכת חיוג אוטומטי, פקס, הודעה אלקטרונית וכד', אך לא באמצעות דואר רשום. שכן אם דברי הפרסומת לא ייאספו מבית הדואר לאחר שהנמענים ראו כי דבר הדואר הרשום נשלח מגורם פרסומי, החברות המפרסמות יפסיקו לשלוח דברי פרסומת בדרך זו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.