ממיליונים בלוטו – למינוס בחשבון (וידאו)

סיפורו הבלתי ייאמן של ש', תושב הקריות. שזכה ב-8.5 מיליון שקלים בלוטו הפקיד את הכסף בבנק והיה בטוח כי הוא מסודר, אלא שבתוך זמן קצר הוא נאלץ לקחת הלוואות בריבית גבוהה, הפסיד מאות אלפי שקלים בשוק ההון והיום הוא עם מינוס בבנק. { החלום שהתנפץ}

באחד באפריל 2009 ש, הגשים את החלום של כל אחד מאיתנו – לזכות בלוטו. ש, מילא טופס לוטו בדוכן הפיס בקריית אתא וזכה בפרס הגדול…

למחרת בבוקר הוא כבר היה בבית מפעל הפיס, בכדי לגרוף את ה–8.5 מיליון שקלים שזכה בלוטו.

  צפו בכתבה באדיבות רשת

ש' התפרנס בקושי, גר בשכירות עם אשתו והילדים, והיה בעל חובות של כמיליון שקלים. החשבון בבנק היו מוגבל.

"הגעתי אחרי העבודה בערב, בדקתי את התוצאות, אני מסתכל על המספרים, וזה המספרים שלי", שחזר. "הייתי בהלם, רציתי לצעוק".

עם הצ'ק בכיס הוא הלך  כל הדרך  אל בנק דיסקונט בעיר, שם שיתף את העובדים בזכייה  "הכניסו אותי כמו וי איי פי לחדר המנהל, יושב הסגן ויועצת ההשקעות", סיפר. "שמתי את הצ'ק, הפקדתי אותו. ומשם התחיל בלאגן שלם".

 

על פי התלונה לרשות לניירות ערך, הבנק הכניס את רוב הכסף לפיקדון שנתי מבלי לעדכן או להסביר לש' את המשמעות. בבנק טוענים כי הפק"מ נסגר לבקשתו המפורשת

בינתיים ש', קנה דירה בקריית אתא, קנה רכב, החזיר את מיליון השקלים שהיה חייב ונסע לחו"ל. אלא שרוב הכסף סגור בחיסכון. וכדי לכסות את ההוצאות שלו, הבנק התחיל לתת לש' הלוואות בריביות גבוהות כדי לא לשלם את קנס היציאה בפתיחת הפק"מ. הוא לקח הלוואות של יותר מ-3 מיליון שקלים.

הבנק טוען כי הכול היה בידיעתו. "היה לי כסף בחשבון, לא הייתי צריך טובות מאף אחד", מסביר ש'. "הבנק כל הזמן נתן לי כסף, כל זמן שרציתי. משכתי, משכתי, אמרו לי 'תחתום', חתמתי. בשבעה חודשים הבנק לקח חצי מיליון שקלים ריביות".

בנוסף,  ש' גילה את שוק ההון, "יועצת הסבירה לי בדיוק איך עובדים" הוא מספר. "היא קנתה בעצמה מניות, הסבירה לי. אחר כך למדתי ממנה ועשיתי". ש', הפסיד מאות אלפי שקלים.

כיום ש' חזר למינוס בבנק. הוא יכול להתנחם בדירה שקנה ובכך שהחזיר את כל החובות הישנים. רק שמ- 8 מליון הוא נותר עם מינוס גדול.

מבנק דיסקונט נמסר בתגובה: "העמדנו בפני חדשות 2 את כל הנתונים המבהירים שאין בסיס לטענות. למרות זאת בחרו בחדשות 2 לשמש שופר לטענות הממוחזרות של ש' שמנסה להשפיע על תביעתו העומדת בבית המשפט. אנו בטוחים שבבית המשפט יתברר שאין שחר לטענות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.