ממיס שומן: הדרך החדשה להוריד שומנים בלי דיאטה

הליך חדשני מבטיח להיפטר ממצבורי שומן קטנים ללא ניתוח פולשני – על ידי המסה בקור. איך זה עובד ולמי זה טוב? כל השאלות והתשובות בכתבה

זה נשמע כמו חלומה של כל מי שרוצה להוריד את השומן הרב שהצטבר ואינה מצליחה להורידו למרות הדיאטה, הרזיה ופעילות ספורטיבית. ההליך חדשני, מבטיח להיפטר מהעודפים ללא ניתוח או תהליך פולשני אחר. אבל זו לא ההפתעה היחידה: הטיפול בטכנולוגיית COOltech מתבסס על פגיעה ברקמת השומן באמצעות הקפאה.

לכאורה, המסת שומן נעשית דווקא בקור קיצוני. אלא שהטיפול מבוסס על תגלית מדעית, שהוכיחה כי תאי השומן התת־עוריים רגישים יותר לקור מכל רקמה אחרת בגוף. "תאי השומן נוטים להתפרק כשהם נחשפים לקור עז", "לכן הם נהרסים בקלות תחת קור המופעל באופן הדרגתי וסלקטיבי, בעוד שהרקמות האחרות – כלי דם, עור, עצבים ושרירים – שאינן מגיבות לקירור באותה מידה, לא ייפגעו".

"על התגלית המדעית הזאת אחראים זוג רופאי ילדים ששמו לב לכך שילדים שמלקקים שלגוני קרח, מאבדים מסה שומנית מסביב לפה ובלחיים", "הם שיערו שהקור הוא שפוגע בתאים השומניים והמחקר יצא לדרך".

על בסיס המחקרים נבנו מכשירים שניסו לגייס את העובדה המדעית לצורך הצרת היקפים ועיצוב הגוף. אחרי כמה שנות ניסיון ופיתוח מתמיד של המכשור, מתברר שזה עובד.

דיברנו עם ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור בשירותי בריאות כללית ובעלת שלוש קליניקות פרטיות לטיפולי עור, וניסינו לברר את הדרך עד לתוצאה. הטרנד העכשווי הזה עם מכשירי הקפאת השומן מתרחב בארץ ובעולם ורצינו לשמוע על כך מהמומחים:

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור // צילום: אסף לוי

 

מהו הטיפול בהקפאת שומן?

הטיפול בטכנולוגיית COOltech מתבסס על עיקרון פגיעותה של רקמת השומן ותאי השומן לשינוי טמפרטורה. כשמקררים את רקמת השומן מובילים לתהליך מבוקר של פירוק התאים השומניים שמוצאים את דרכם מחוץ לגוף בתהליך טבעי. המכשיר מאפשר ירידה בשכבת השומן התת עורי.

מהם היתרונות של מכשיר ה-COOltech?

במכשיר קיימות כמה ידיות שבעזרתן ניתן לטפל במגוון רחב של אזורים בגוף. הידית מונחת על אזור בגוף, תקרר את רקמת השומן ותגרום לתהליך מבוקר של פירוק תאי השומן וסילוקם מהגוף תוך 6 שבועות.

כמה טיפולים צריך כדי לעבור תהליך של הקפאת שומן?

הצורך במספר טיפולים משתנה ממטופל למטופל וזה בגלל שינוי הרכב חומצות השומן מאדם לאדם, ניתן לטפל באותו אזור בין 1-3 טיפולים, במרווח של מינימום 6 שבועות בין טיפול לטיפול.

כמה זמן אורך הטיפול?

המלצה היא עד 70 דקות טיפול עבור כל אזור, לכל טיפול יתווספו 15 דקות של הכנה מוקדמת ומסג' לאחר הטיפול.

האם הטיפול כואב?

הטיפול כרוך במעט חוסר נוחות אצל המטופל. בהתחלה יהיה תחושה של קרירות בגוף, אבל התחושה עוברת אחרי כמה דקות של טיפול.

מהו זמן ההחלמה מהטיפול?

ניתן לחזור מיידית לפעילות אחרי הטיפול. יתכן ותופיע רגישות וחוסר נוחות באזור המטופל אך תחושה זו תחלוף לאחר כשבוע.

למי זה מתאים?

הטיפול מתאים בעיקר למי שמעוניינים להיפטר ממצבורי שומן תת־עורי לא גדולים באזורים כמו בטן, מותניים, ירכיים, גב העליון והתחתון ובזרועות, כאלה הנותרים גם לאחר דיאטות ופעילות גופנית. הוא אינו מחליף דיאטה וגם לא ניתוח שאיבת שומן, המיועד להסרת עודפי שומן גדולים.

מתי נראה תוצאות?

מכשיר ה-COOltech גורם לפירוקם של תאי שומן בתכנולוגיית הקפאה המשלבת בוואקום. תאי שומן שנפגעו במהלך הטיפול יעברו תהליך טבעי של פירוק וסילוק מהגוף. זה תהליך טבעי  והוא אורך בין 6 ל-10 שבועות. לכן התוצאות הנראות לעין יתקבלו עד 10 שבועות מהטיפול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.