ממלכתי, אחראי ולא מתלהם: האסטרטגיה החדשה של אריה דרעי

האיגרת ששיגר הבוקר דרעי לתומכיו, כמו גם הצהרותיו המאופקות בשבוע שעבר, מסמנות את הקו המפתיע שבו נוקט דרעי בפרשה הנוכחית. "דרעי באמת לא נמצא במקומות שהוא היה בהם לפני הרבה מאוד שנים", מצהירים מקורביו בראיון ל'ידיעות אחרונות'

רדיפה על רקע עדתי? סגירת חשבונות? לא אם תשאלו את השר אריה דרעי: יו"ר ש"ס, העומד בצילה של חקירה חדשה וסיקור תקשורתי בלתי מחמיא, מסמן מאז התפוצצות הפרשה את הקו בו הוא ינקוט, קו שונה בתכלית מזה שנקט בו בסיבוב הקודם והטראומתי.

בניגוד לספקולציות השונות מבהיר דרעי למקורביו כי אין בכוונתו לפרוש.

במקביל, דרעי מנחה את מקורביו לנהל עסקים כרגיל ולא להתעסק בחקירה. דגש מיוחד שם דרעי על הדרישה שלא למחזר את הטענות על "רדיפה עדתית" ו"התנכלות".

"הסיפור של 'שאגת האריה' לא יחזור על עצמו הפעם"…תהיה התנהלות ממלכתית ואחראית, כי דרעי באמת לא נמצא במקומות שהוא היה בהם לפני הרבה מאוד שנים", סיפרו מקורבים לדרעי בראיון ל'ידיעות אחרונות'.

ביטוי לקו המדובר ניתן למצוא באיגרת המאופקת ששיגר הבוקר השר דרעי לתומכיו.

"בוקר טוב, ושבוע טוב, חברים ושותפים יקרים. ימים לא פשוטים עוברים עלי ועל משפחתי, ואני יודע שגם לכם קשה, אין לי שום מושג על מה חוקרים, כמוכם אני ניזון מהתקשורת אולי קצת פחות מכם", פותח דרעי את את המכתב.

דרעי מוסיף: "הודעתי כבר שאשתף פעולה ואענה על כל מה שאתבקש. לא נפל דופי בכל פעולותי. אני ממשיך לעבוד ולסייר כרגיל, וכך אני מבקש ודורש מכם, אל תתעסקו בזה, הניחו למי שזה תפקידו.

בוידאו: פרשני חדשות 2 על החקירה נגד דרעי – באדיבות רשת

אנו ממשיכים בתנופה כולנו יחד עם כל מה שהתחלנו, לעזור לחלשים, לחזק את מוסדות החינוך והתרבות שלנו, לפתוח עוד מסגרות חינוך לאוכלוסיה הרחבה, לשמור על צביונה היהודי והערכי של מדינת ישראל, לחזק את הרבנות ובתי הדין. ובעיקר להיות הכתובת לכל פניות הציבור.

כמובן אני אוחז בנשק של אבותינו והוא להתפלל לפני בורא עולם, ולזכור שאין עוד מלבדו כפשוטו ממש, אין שום כח או רצון בעולם בלתי השם לבדו".

את מכתבו מסיים דרעי בדברים הבאים: "אחיי ואהוביי אני מודה לכם על התמיכה והעידוד ובעיקר על הגיבוי, זה לא דבר מובן מאליו, זה כוחה של תנועה תורנית שמקבלת מרות של חכמי ישראל, וזכות מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א , וברכתם ועצתם של מועצת החכמים שליט"א בראשות מרן ראש הישיבה שליטא תעמוד לנו וחפץ השם בידינו יצלח, יום טוב ובשורות טובות".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אייי אייי איזה אנשים טיפשים יש שקונים את הדברים שלו…. מה אתם תמימים לא קלטתם מי האיש … בושה וחרפה

  אבי |
  הגב
 2. רשע ושחקן . מבזה הרבנים הגדול פתאום נזכר באלוקים??? לא זכרת כשנלחמת במרן הרב עמאר? כשמחקת את הרב אמנון? עכשיו אלוקים מוחק אותך רשע ואדם זבל

  אשדודי |
  הגב
 3. לכבוד

  ראש ממשלת ישראל

  מר בנימין נתניהו

  הנידון: השעייתו של עבריין

  אנו אזרחי ישראל, דורשים לפטר את שר הפנים העבריין אריה דרעי.

  את העבריין הזה אסור היה למהר ולמנת לתפקיד זה, ככלב ששב על קיאו הוא הגיע למקום שבו סרח בעבר והוסיף חטא על פשע ובגד באימון הבוחרים בפעם השניה.

  העבריין הזה לא הגיע בכדי להיטיב עם הציבור.

  הוא הגיע לפוליטיקה בכדי לעשות לביתו ולהשלים פערים של כמה שנים טובות בכלא.

  דרעי העבריין השתמש בכוחו ע"מ להיטיב למקורביו והגדיל את חשבון הבנק שלו ושלהם לקנות דירות על חשבון משלם המיסים הישראלי.

  שר שסרח אמור להתבייש במעשיו ולהישאר בביתו עם אות קלון לכל ימיו

  אנו אזרחי מדינת ישראל, מבקשים ודורשים בזאת ממנו שיסיר את החרפה הזאת מאיתנו, ויתפטר מרצונו מתפקידו כשר ומכנסת ישראל, ובאם הוא לא מתכוון להתפטר מיידית מכל תפקידיו, אנו מבקשים ממך ראש הממשלה עשה ככל שביכלתך בכדי לנקות את הקלון הזה מאיתנו.

  אזרחי מדינת ישראל

  נ.ב: בכדי להגיע למספר רב של חתימות, אתם מתבקשים לשתף את העצומה בכל מקום אפשרי, מיד לאחר חתימתכם

  http://www.atzuma.co.il/aryehderi

  ספרדי |
  הגב