ממצדה עד הים: צפו בחיילים החרדים מתאמנים

הכנות לקראת גיוס צעירים חרדים לתפקידי לחימה. הרב יוסף כהן: אתם דור ההנהגה הבא של מדינת ישראל

 

מאות בני נוער מהמגזר החרדי כבר מתאמנים ברחבי הארץ לקראת גיוסם בשנה הקרובה, ימי השיא נרשמים לקראת תאריך הגיוס הקרוב של עשרות חרדים לחטיבות גבעתי וצנחנים.

ההכנה לשירות הקרבי היא חשובה תמיד ובפרט כשמדובר על מסלולים איכותיים הדורשים רמה מקצועית ומבצעית רבה. בצה"ל רואים חשיבות רבה בכך ומפקדי הפלוגות החרדיות בחטיבת גבעתי וחטיבת הצנחנים השתתפו בימים אלה והציגו בפני הנערים את מבנה הפלוגות, תהליכי הטירונות וההכשרה, אופי וצביון השירות הקרבי המשלב בין דרישה לעמידה ברמה מקצועית ומבצעית גבוהה לבין שמירה על תנאים תורניים ואורח חיים חרדי.

הרב יוסף כהן ראש מדור שילוב חרדים בזרוע יבשה ואט"ל שהשתתף בהכשרת הצעירים, הציג את הסטוריית שילוב חרדים בצה"ל ואת מבנה מסלולי הלוחמים החרדים בחטיבות החי"ר המונות כיום אלפי לוחמים חרדים אשר משרתים בשירות משמעותי ותורמים להגנתה ובטחונה של מדינת ישראל.
"בעוד חודש תצטרפו למערך הלוחם, כגודל הזכות הגדולה שנפלה בחלקכם כך האחריות המוטלת על כתפיכם רבה מאוד. אתם דור ההנהגה הצעירה והבאה של עם ישראל" דברי הרב כהן.

מארגון שח"ר נמסר כי מדובר בעלייה של רף המקצועיות כאשר האימונים משלבים מסעות ארוכים כולל מסע למצדה ואימוני חוף מפרכים הכוללים שדאות, משימות, מסע אלונקות, כושר קרבי וקרב מגע המביאים את המועמדים לשירות לרמת מקביליהם ביחידות המובחרות ביותר בצה"ל.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אשרי כל מי שזוכה שידו במלחמת הקודש נגד עקירת הדת בארה"ק! גזירת השמד בהתגלמותה ע"י חכי"ם מדגל התורה ברשות מניגיהם המשומדים...

  אשרי כל מי שזוכה שידו במלחמת הקודש נגד עקירת הדת בארה"ק! גזירת השמד בהתגלמותה ע"י חכי"ם מדגל התורה ברשות מניגיהם המשומדים…

  גזירת השמד בהתגלמותה. |
  הגב
 2. תמונות קשות לצפיה לציבור יראי ה'

  גזירת השמד בהתגלמותה.

  יוסף |
  הגב