ממקימי שס: הרב יעקב כהן

תנועת ש״ס אבלה על פטירתו של הרב יעקב כהן ז״ל, מדמויות ההוד של ירושלים, איש תורה וחינוך ולוחם צדק.

תנועת ש״ס אבלה על פטירתו של הרב יעקב כהן ז״ל, מדמויות ההוד של ירושלים, איש תורה וחינוך ולוחם צדק.

המנוח ז״ל היה הרוח החיה מאחורי הקמת סיעת ש״ס בירושלים לפני למעלה מ-30 שנה, כשנאבק כמעט לבדו נגד אפליית בני עדות המזרח במוסדות החינוך ולמען ייצוגם בכבוד בעיריה. בתמיכת מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט״א זכתה המפלגה להצלחה גדולה והפכה לעובדה קיימת בירושלים.

בתנועת שס מסרו כי "אין ספק כי דמותו ומאבקו תרמו רבות לייסודה של תנועת ש״ס הארצית בהנהגת מרן רבנו עובדיה יוסף זיע״א ולמהפכה הגדולה שהיא מחוללת במהלך עשרות השנים בציבור הספרדי".

ת.נ.צ.ב.ה

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המנוח יעקב כהן ז"ל בן שמחה אלגרה האיש שהקים והמציא את תנועת ש"ס, הלך לעולמו בגיל 71 לאחר מאבק במחלה ממושכת. במשך הקמת ש"ס הארצית הדיר עצמו מהתנועה מכאב דרך הקלוקלת של דרעי לכן לאורך השנים הדיר עצמו מכל פעילות שנוגעת למפלגה

  המנוח יעקב כהן ז"ל בן שמחה אלגרה האיש שהקים והמציא את תנועת ש"ס, הלך לעולמו בגיל 71 לאחר מאבק במחלה ממושכת. במשך הקמת ש"ס הארצית הדיר עצמו מהתנועה מכאב דרך הקלוקלת של דרעי לכן לאורך השנים הדיר עצמו מכל פעילות שנוגעת למפלגה

  שמעון |
  הגב
 2. עוד חיסול מבית דרעי

  דרעי חיסל אותו. כידוע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. זה גם בגלל - גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה... "..ת..נ..צ..ב..ה.." כאן גם המקום להזכיר להיות חבר לכל אשר יראוך ולהצטרף לאלפי יראי השם שכבר קיבלו על עצמם..... כנסו דחוף

  בעווה"ר נשלמה בחודש האחרון גמר בנייתם של 2 בניינים הראשונים (והאחרונים) במתחם גולובנציץ, מקום אשר נעקר בזדון ובשאט נפש בית החיים הקדמון על מאות המערות קבורה שהיו בה. אבל זאת התורה לא תהא מוחלפת!!!!

  זה עתה ההינו ראשוני פורצי גדר להיכנס לגור בדירות אלו, אשר לפי פסק כל גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א בעבר ובהווה הם אסורות בהנאה, ולמרבה הבושה והחרפה יש ביניהם גם כהנים ולפי ההלכה הם נכנסים בגדר כהן המיטמא למת, שאין מניחין אותו לעלות לדוכן.

  לאור זאת, הוחלט אצל יראי השם, שהדבר אסור לעבור בשתיקה, ואכן כצעד ראשון התקיים אתמול יום חמישי מחאה רבתי ע"י עשרות מוחים מירושלים ובית שמש בראשות זקני ירושלים שליט"א, המחאה התקיימה מול הבנינים החדשים שנשלמו זה עתה, במהלך המחאה השמיעו לעבר הדיירים שיחושו על נפשותם, ויעזבו מבעוד מועד את המקום האסור בהנאה.

  העסקנים מבהירים שיש לעת עתה על הפרק תוכניות נוספות לארגן צעדי מחאה נוספים ולחדש את המערכה ביתר שאת.

  וכאן גם המקום להזכיר להיות חבר לכל אשר יראוך ולהצטרף לאלפי יראי השם שכבר קיבלו על עצמם שלא ליכנס לתוך השטח האסור בהנאה בשו"א. אני מאמין באמונה שלימה שתהיה תחיית המתים בעת שתעלה רצון מאת הבורא ית"ש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב