ממרץ הקרוב מוצרי מזון שמזיקים לבריאות יסומנו במדבקה אדומה

עו"ד אוריאל לין:"השיטה הפשטנית הזו בסופו של דבר לא תועיל לבריאות הציבור אלא תזיק לבריאות הציבור"

בהחלטת ממשלה מוצרי מזון שאינם בריאים ומכילים כמויות גדולות של שומן או מלח יסומנו החל ממרץ הגקרוב במדבקה אדומה בכדי שהציבור יידע ויזהר ויחליט בהתאם האם לרכוש את המוצר .
הצעד הינו לכאורה מתבקש ונראה הגיוני ביותר לאור המודעות ההולכת וגדלה בעולם לתזונה בריאה והימנעות ממוצרי מזון המזיקים לבריאות ומשמינים .

אך ישנו מי שלא רואה את החלטת הממשלה באור חיובי ויוצא כנגדה .

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכת המסחר טוען :
"האם סימון מוצרי מזון בהדבקת תווית אדומה על פני העטיפה תוסיף עלויות או לא, אינה השאלה המרכזית, ולא על פיה נכון וצריך לקבל את ההחלטה האם לסמן מזון בתוויות אדומות.
ישנן בעיות הרבה יותר כבדות משקל: הראשונה, בסימון זה, שהוא בסטייה בולטת מהמקובל מארצות אירופאיות כמו דנמרק, בלגיה, הולנד, צרפת וגרמניה, אנו בעצם מפרים הסכמי סחר עם גוש הסחר הגדול ביותר של ישראל. 50% מכלל היבוא הישראלי מגיע מהאיחוד האירופאי. אנו צריכים לעבוד בתיאום עם האיחוד האירופאי ולא בקונפליקט נגדו.
השניה, והבעיה היותר חמורה היא שהשיטה הפשטנית הזו בסופו של דבר לא תועיל לבריאות הציבור אלא תזיק לבריאות הציבור. היא תחנך ציבור צרכנים להאמין שכל מה שאין עליו תווית אדומה אלה הם מאכלים הבריאים עבורו, וזה רחוק מאוד מלהיות האמת.
אם ניקח לדוגמה מאכלים שאינם ארוזים ונמכרים בתפזורת, כגון בורקס, עוגות ועוגיות המכילים שומן טרנס, או מאכלים כמו צ'יפס מטוגן – הם מסוכנים יותר ממאכלים המכילים סוכר ברמה מסוימת.
מה שכן צריך זו החלטת ממשלה מקיפה העוסקת בחינוך יסודי לאכילה בריאה, הן ברמה של מערכת החינוך לילדים והן בקרב המשפחה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.