ממשיכות בפרובוקציה: נשות הכותל שוב חוללו מהומה ברחבת הכותל • צפו

על אף החלטת הממשלה להקצות להן רחבה מיוחדת, נשות הכותל ממשיכות בפרובוקציות גם ברחבה הישנה: ספר תורה הוברח על ידן לעזרת הנשים לקול מחאת המתפללים. צפו

רחבה חדשה – פרובוקציה ישנה: לרחבה בירושלים הגיעו הבוקר נשים השייכות לארגון 'נשות הכותל' כדי "להתפלל ולקרוא בתורה". בתגובה מחו כנגדם מספר מתפללים.

"תסתלקו מכאן", "תתביישו לכן", "אתן תגיעו לגיהנום", "אתם מבזים את היהדות", היו רק חלק מהקריאות שנשמעו במקום. צפו

כזכור, לפני חודש החליטה הממשלה להקים רחבה נוספת בכותל, שתאפשר לקיים "טקסי תפילה ליברלים". אך למרות זאת, כאמור, בחרו הנשים להתמקד דווקא ברחבה הישנה.

בתוך כך, במשרד ראש הממשלה מסרבים להתרגש מהחרפת הטון של הנציגים החרדים סביב משבר הרפורמים ומכנים את ההתבטאויות בנושא "רעשי רקע".

מוקדם יותר, בראיון שהעניק סמנכ"ל עמותת חדו"ש, שחר אילן, לרשת ב הוא הסביר מדוע מדובר באיומי סרק, ומה גרם להנהגה החרדית להחריף את הטון לאחרונה.

לטענת אילן, הצטברות ההישגים הרפורמיים (הכותל, המקוואות והועידה) בתקופה האחרונה מחייבת תגובה. כשמצד שני כולם מבינים שאין טעם לשבור את הכלים. האזינו לדברים.

כזכור, בראיון לערוץ הכנסת אמש תקף ח"כ ישראל אייכלר את הרפורמים בארה"ב והאשים את רה"מ נתניהו והשרים בקבלת שוחד מהם כדי לקדם אותם בישראל. אייכלר הזהיר: "מועצת גדולי התורה תחליט אם נישאר בממשלה או לא"

בהמשך הרחיב אייכלר בענין "השוחד" ואמר: "לא רוצה להגיד פה את שם הפוליטיקאי הבכיר ביותר שמקבל מליונים באמצעות איזה רפורמי שיושב בארה"ב ולוחץ עליו – זו קניית שלטון בכסף. יש לחץ על רה"מ ושרי הממשלה מצד ספונסרים רפורמים שתומכים בהמון פוליטיקאים באמצעות קרנות ובכל האמצעים הכשרים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.