ממשלת הימין הקיצוני מנסה להבעיר אש של שנאה לאומית"

תגובות חריפות בסיעות האופוזיציה על העברתו של חוק הלאום בקריאה טרומית במליאת הכנסת, כ

 
תגובות חריפות בסיעות האופוזיציה על העברתו של חוק הלאום בקריאה טרומית במליאת הכנסת, כאשר ראשון להגיב היה יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה שאמר בתגובה לאישור חוק הלאום בקריאה טרומית: ״אף חוק אפרטהייד, גזעני ולאומני ככל שיהיה לא ימחק את העובדה שחיים כאן שני עמים. ממשלת הימין הקיצוני מנסה להבעיר פה אש של שנאה לאומית אך אני עדיין מאמין כי יש כאן רוב שרוצה לחיות בשלום, שיוויון ודמוקרטיה והרוב הזה חייב עכשיו לקום למאבק עיקש נגד הממשלה המסוכנת הזאת".
ח״כ דב חנין גם הוא מהקשימה המשותפת אמר בעקבות העברת החוק ״בהעברת חוק הלאום ממשלת נתניהו חצתה עוד קו אדום. כדי לטשטש את הוויכוח האמיתי, שהוא התנגדותה של הממשלה הזו להקמתה של מדינה פלסטינית, מייצרים ויכוח על מדינת ישראל, ועושים זאת בדרך של פגיעה איומה בזכויות המיעוט הלאומי ובמעמדה של השפה הערבית. טוב שהאופוזיציה כולה התאחדה נגד פוליטיקת עליונות הלאום. נמשיך במאבק נגד הפוליטיקה הזו המסוכנת לערבים וליהודים כאחד".
גם במפלגת השמאל הקיצוני מר"צ יצאו בהצהרות נגד החוק וח"כ מיכל רוזין מהמפלגה אמרה בתגובה על אישור חוק הלאום בקריאה טרומית: "החתירה של הקואליציה לפילוג ולמלחמת אזרחים לא יודעת שובע. תחילה חוק המואזין וכעת חוק הלאום שאין לו שום תכלית מאשר להשפיל באופן ברוטלי את האוכלוסייה הערבית ולייצר היררכיה אזרחית לאומנית. בשורותיו הקטנות של החוק הקואליציה מסתירה ניסיון נואל להחיל את ערכי הדת והמשפט העברי על חשבון ערכי הדמוקרטיה. זוהי פגיעה קשה באיזון בין היותה של מדינת ישראל יהודית לבין היותה דמוקרטית".
לעומת זאת, בקואליציה רואים ערך רב להעברת החוק, יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב, מיוזמי חוק הלאום בירך על אישור החוק בקריאה טרומית ואמר "מדינת ישראל היא ביתו של העם היהודי ובוודאי מדינת הלאום שלו. זו התשובה הטובה ביותר לכל אותם ארגונים הזויים המנסים לשכתב מחדש את ההיסטוריה ולהטיל ספק בזכות ההיסטורית שלנו על ארצנו ועל בירתנו הנצחית ירושלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.