ממשלת רוסיה העבירה ברבעון האחרון של שנת 2018 כ-2.5 מיליון דולר לתשלומי פנסיה לאזרחים ותיקים שעלו לישראל

התשלומים מועברים במסגרת הסכם לביטחון סוציאלי שנחתם אשתקד ע"י שר העבודה והרווחה, חיים כץ, בשם מדינת ישראל לבין הפדרציה הרוסית. עד כה הביטוח הלאומי שילם לעולים קצבאות בגובה 3.6 מליון דולר שהתקבלו מהרוסים.

שר העבודה והרווחה חיים כץ נפגש היום עם שר העבודה הרוסי מקסים מטופלין במטרה לטייב את שיתוף הפעולה בין המדינות ביישום האמנה הסוציאלית, בדגש על הנגשה דיגיטלית של הטפסים הנדרשים למימוש הזכאות לקצבה.

במסגרת האמנה, הוגשו 19,200 בקשות מתוכם אושרו קצבאות לכ-12,600 אזרחים. לפי ההערכות בישראל מתגוררים כ-100 אלף אזרחים אשר זכאים לפנסיה במסגרת האמנה. כל זכאי מקבל בין 70 ל- 100 דולר בחודש.

במטרה לקצר את הליך מימוש הזכויות, השרים סיכמו כי הביטוח הלאומי יעביר לרוסיה רשימה של 73,000 עולים פוטנציאלים לביצוע הליך בדיקה מזורז בעניינם.

שר העבודה והרווחה, חיים כץ: ” לרוב העולים אין קצבת פנסיה משמעותית אם בכלל והגמלה תורמת לשיפור ניכר במצבם הכלכלי. רוסיה עובדת בצורה נפלאה איתנו, היא אינהמערימה קשיים ולהפך פועלת לקצר את התהליך. יש לברך את השר טופלין על היחס הרציני ותשומת הלב שהוא מקדיש לנושא".

שר העבודה מקסים מטופלין: " בהתחלה היו קשיים ביישום האמנה ואני שמחה שהצלחנו להתגבר עליהם. שיתוף הפעולה ההדוק בין הביטוח הלאומי למנגנון שלנו שיפרו את ההליך והמעבר להנגשת המסמכים באופן דיגיטלי תייעל אותו עוד יותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.