ממש לא שקט: רקטה נפלה בישוב אשכול – ירי מנשק קל על כוח צה"ל ונפילת פצמ"ר בגולן – טנקים של צה"ל ירו לפני זמן קצר לעבר מטרה בסוריה

יתכן שבגלל מות הפלסטיני ויתכן שסתם כך, לא שקט בכלל, תושבים דיווחו על רעשים בישוב אשכול, רקטת קסאם  נפלה בישוב. ובכך כבר 2 נפילות נורו היום בשטח ישראל.

ראש המועצה האזורית חיים ילין אומר: "זו נפילה ראשונה באשכול מאז סיום מבצע 'עמוד ענן'", ארבע ממשלות התחלפו, והקסאמים ממשיכים להתפוצץ על ביתנו. דין קסאם בעוטף עזה חייב להיות כדין אזעקה בתל אביב. הממשלה החדשה חייבת למגר את ירי הטילים ולחזק את התושבים ואת התשתיות באזור. זו התשובה האזרחית לטרור", אמר.

תושבת מועצת אשכול אמרה על הירי בכאב: "לאט-לאט אבל בטוח יש כרסום בהפסקת האש. ואנחנו חוזרים ל'טפטופי רקטות', יש ירי אחת לכמה שבועות, כל פעם מסיבה אחרת – אם זה ביקור אובמה או אירוע אחר. בסופו של דבר, מזכירים לנו שוב שאנחנו חיים בעוטף עזה ושאין לנו שקט. הילדים שלנו לא מצליחים להתאושש באמת מאירועי השנה האחרונה, כל דבר כזה גורר שיחות בבית הספר וזו תזכורת חיה לזה שאנחנו לא בטוחים פה".

*

ממש ללא שום קשר נפלה פצצת מרגמה בגולן, בצה"ל מעריכים כי זאת פצצה שירה הצבא הסורי, במהלך קרב עם המורדים בסמוך לגבול,  והיא נחתה בשטח ישראל בסמוך לתל פארס.

כמו כן אש מנשק קל נורתה הערב (שלישי) מסוריה אל עבר כוח צה"ל שסייר באזור גדר הגבול בתל חזקה שברמת הגולן. לא ידוע כרגע על נפגעים או נזק.

צה"ל השיב באש לעמדה ממנה זוהו מספר אירועי ירי לעבר כוח צה"ל, סמוך לכפר ביר עג'ם. מצה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה מדוייקת במטרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.