האם החרדים הפכו לציונים? האזינו לעימות(הקלטה)

העיתונאי מנדי גרוזמן ומזכ"ל חדו"ש בעימות רדיופוני בעקבות דברים שפרסם גרוזמן בערב יום העצמאות האחרון. האזינו לעימות המלא {מנדי גרוזמן VS שחר אילן}

בערב יום העצמאות האחרון פרסם כתב NRG ו'מקור ראשון', מנדי גרוזמן, טור שכותרתו: "תם הוויכוח: החרדים ב-2016 הם ציונים". כפי שניתן ללמוד מן הכותרת, מבטור מוכיח גרוזמן כי החברה החרדית הפכה בשנים האחרונות לציונית והפולמוס בנושא רק "מפרנס כותבי טורים, מפגשי שיח של קרנות לגישור בין מגזרים, פאנלים בתכניות רדיו וטלוויזיה, ורשת חברתית אחת בשם פייסבוק", כהגדרתו.

יו"ר חדו"ש, שחר אילן, דחה את הקביעה האמורה וטען כי תמונת המצב שונה לגמרי.

אמש בתכניתו של קלמן ליבסקינד ב'גלי ישראל' ערכו השניים עימות מרתק בענין. האזינו לדברים

בעקבות טענתי (בטור שפורסם ביום העצמאות ב-nrg) שהחרדים למעשה ציונים, התראיינתי הבוקר ב'גלי ישראל' בתכניתו של קלמן ליבסקינד והתעמתתי בשידור עם שחר אילן שחלק עליי. אם נדייק, הסכמנו על לא מעט, אולם הגדרנו את הדברים אחרת. לקראת סיום השידור, הצלחתי לדייק במילותיי ולנסח את הדברים כך:החרדים המודרנים בנושא הזה מלמדים על המיינסטרים החרדי. אם מדברים על הדתל"שים של הציונות הדתית, שהם בגדול עדיין ימנים, כי העניין של הימניות זה משהו מאוד חזק בבסיס החינוך הציוני דתי, ולכן גם אם הם מפסיקים לשמור שבת – הם נשארים ימנים. אני רוצה לשאול: איך יכול להיות שהחרדים, שלדבריך לא גדלים בכלל על חיבור למדינה, ישר כשהם קצת נפתחים, הם אפילו לא יוצאים בשאלה אלא קצת נפתחים ובסך הכול לובשים חולצה כחולה, הם שלוש'תרבע ציונים. איך זה יכול להיות אם הם לא גדלו על זה בכלל? אלא כי זה נמצא שם. למעט ההגדרה, זה נמצא שם כל הזמן. (הקלטה מצורפת בזה. קישור לטור בתגובה הראשונה)

‎Posted by ‎מענדי גרוזמן‎ on‎ ראשון 15 מאי 2016

"בעקבות טענתי (בטור שפורסם ביום העצמאות ב-nrg) שהחרדים למעשה ציונים, התראיינתי הבוקר ב'גלי ישראל' בתכניתו של קלמן ליבסקינד והתעמתתי בשידור עם שחר אילן שחלק עליי. אם נדייק, הסכמנו על לא מעט, אולם הגדרנו את הדברים אחרת. לקראת סיום השידור, הצלחתי לדייק במילותיי ולנסח את הדברים כך:

החרדים המודרנים בנושא הזה מלמדים על המיינסטרים החרדי. אם מדברים על הדתל"שים של הציונות הדתית, שהם בגדול עדיין ימנים, כי העניין של הימניות זה משהו מאוד חזק בבסיס החינוך הציוני דתי, ולכן גם אם הם מפסיקים לשמור שבת – הם נשארים ימנים. אני רוצה לשאול: איך יכול להיות שהחרדים, שלדבריך לא גדלים בכלל על חיבור למדינה, ישר כשהם קצת נפתחים, הם אפילו לא יוצאים בשאלה אלא קצת נפתחים ובסך הכול לובשים חולצה כחולה, הם שלוש'תרבע ציונים. איך זה יכול להיות אם הם לא גדלו על זה בכלל? אלא כי זה נמצא שם. למעט ההגדרה, זה נמצא שם כל הזמן", כתב גרוזמן מאוחר יותר בדף הפייסבוק שלו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.