מנדי ריזל מתנצל בפני המרואיין שכשל

ראש עיריית שדרות אלי מויאל החליק בהתבטאות שנויה במחלוקת בתכנית של מנדי ריזל, וספג התקפות. השר דרעי אפילו אמר שהוא סובל מתסביך נפשי. כעת ריזל מתנצל

בכל בוקר כשאני פותח את המיקרופון ומשדר, אני משתדל לברור את המילים. אבל זה לא תמיד מצליח. פעמים שאני יוצא מהשידור ומרגיש שעלי לבקש סליחה. "לפני יום כיפור אני צריך להתקשר לרשימה גדולה של אנשים ולהתנצל", אני אומר לא אחת לעמיתים לעבודה.

" מָוֶת וְחַיִּים בְּיַד לָשׁוֹן", אמר החכם באדם – וזה היה עוד לפני המצאת גלי האתר. כמראיין, בתכניתי "הבוקר" ברדיו 101.5, אני חש חובה לשאול את השאלות. סוג של נציג ציבור, אם תרצו, שנמצא במקום הזה כדי לחקור ולבדוק, לא להניח למרואיין להתחמק.

אבל לפעמים, אני חש אשמה. קיבלתי את התשובות, הוצאתי כותרת שקיבלה פולו-אפ בעיתונים באתרים ובטלוויזיה, אבל כבודו של האדם שהיה מהצד השני נרמס. אם מישהו משקר, שישא באחריות; אם מישהו מסובב בכחש, שייתן את הדין. אבל הידיעה שכעת מסתובב אדם בוש ונכלם, כשהוא נתון למתקפות מצד סביבתו/יריביו, לא קלה.

היו לי השנה כמה חברי כנסת כאלה, שראיונות איתם חוללו סערה. התנצלתי אח"כ, הם קיבלו בהבנה ואפילו החמיאו; יודעים שזה תפקידי.

דוגמא לכך היא התבטאותו החריפה ויוצאת הדופן של רה"ע שדרות לשעבר אלי מויאל, שאמר בתכניתי כי "אם מזרחים היו בונים את המדינה, הייתה קמה עוד מלוכה ערבית גרועה". (מערכת: המילה המקורית לא ראויה להיכתב באתר חרדי)

זה קומם עליו פוליטיקאים, "90 אחוז מהאנשים שפוגשים או מחייגים אלי מקללים אותי", אמר לי כמה שבועות אחר כך. בראיונות המשך בטלוויזיה וברדיו, בעקבות הראיון אצלי, צלבו אותו על הדברים. השר דרעי אפילו אמר שמויאל סובל מתסביך נפשי וזקוק לטיפול רפואי.

למזלי, גם מויאל הבין אותי ולא נטר טינה. ערב יום כיפור, אני חושב שעלי לשוב ולבקש סליחה ממנו, מח"כים ומשרים, מפוליטיקאים מקומיים – אבל בעיקר מ"עמך" – ראשי או חברי ארגונים ועמותות, למשל – שקלונם התגלה בראיונות שערכתי, בשלל נושאים, שאולי נפגעו ואינם חזקים דיים כמו הפוליטיקאים.

ואם הייתי יכול, הייתי מבקש סליחה גם מאותם שלא יכולתי לעזור להם: במגזר החרדי, עיתונאי הוא סוג של עסקן. "תעזור לי"/"תזרוק מילה אצל ההוא" ואמירות נוספות נשמעות לא אחת. אלוקים שבשמים עדי שתמיד ניסיתי ורציתי. לפעמים הצלחתי, לעיתים נכשלתי. ועל כך סליחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.