מנהיגים בציונות הדתית: "תושבי יצהר עברו את הגבול"

סערה בעקבות המראות הקשים ביצהר הבוקר, הרב חיים נבון מאשים את התושבים, ואילו ח"כ בר לב קורא: "לפנות את יצהר"

המראות הקשים ביצהר הבוקר, כמו גם האירועים האלימים שהתרחשו שם בימים האחרונים, גרמו למנהיגי הציונות הדתית להתבטא בחריפות נגד התושבים במרום.

השר נפתלי בנט האשים את תושבי יצהר בכך ש"הם יורים לכולנו ברגל", ראש מועצת השומרון, גרשון מסיקה, קרא למערכת הביטחון להכניס תושבים למעצר מינהלי, ועוד.

הבוקר פירסם הרב חיים נבון, אחד ממנהיגי הציונות הדתית, פוסט חריף בדף הפייסבוק שלו: "ועד מתיישבי יצהר גינה את הפגיעה בחיילים, ובמקביל ביקש מהצבא "להפסיק את מעגל האיבה". הניסוח הזה הכאיב לי בבטן: כאילו מדובר בשני גורמים עוינים, שלכל היותר יכולים להגיע לדו-קיום בשלום".

הרב חיים נבון הפנה אצבע מאשימה כלפי תושבי יצהר: "תושבי יצהר הם האשמים העיקריים במצב הזה. הם מתייחסים לצבא גורם זר, וגוררים יחס דומה. מעל הכול מרחף הכישלון הקולוסלי, החוזר ונשנה, של השב"כ, שלא מצליח לעצור את הפורעים המעטים של "תג מחיר". במקום לטפל בהם באופן אינדיבידואלי בחומרה רבה, בחר שר הביטחון בענישה קולקטיבית נגד היישוב כולו, על ידי הריסת בתים. זו תגובה מטופשת, שהופכת את כל תושבי יצהר לאויבי הצבא. זה הצבא שלנו, ואסור לפגוע בו; ואלו המתיישבים שלנו, ואסור לפגוע בהם".

הרב נבון הדגיש: "לא יכולה להיות שום הצדקה לאלימות נגד כוחות הביטחון".

גם במערכת הפוליטית נשמעו אמירות חריפות כנגד תושבי יצהר, ח"כ בר לב (העבודה) קרא לפנות את הישוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.